Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » FL Studio-ban hogyan kell...

FL Studio-ban hogyan kell átállítani egy szerkeszteni szánt zene BPM-jét anélkül, hogy megváltozna a hangmagassága?

Figyelt kérdés

Vagyis csak a annak az egy darab zenének a projectben hogyan kell átállítani csak a sebbességét anélkül, hogy a hangmagasság (key) megváltozna, miközben mondjuk lassítanék rajta és emiatt mélyebb lenne.

Nem hiszem, hogy választ kapok a kérdésre, de azért felteszem.



2014. nov. 15. 12:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az FLS nagyon gyerekcipőben jár, ha a hangokat kell feldolgozni. Csináld meg egy másik programban, exportáld és vidd be úgy :D

Na ezért használok én Abletont... :D

2014. nov. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Próbáltam már az Abletont, meg sok másat is, de az FL-t használtam legelőször, és ahhoz szoktam. Nem tudom, hogyan kellene szépen gyorsítani/lassítani zenéket, mert a VirtualDJ torzít rajtuk.

Na, majd kitalálok valamit.

2014. nov. 16. 14:36
 3/12 Zénevű ***** válasza:

Szerintem, ha ráhúzod a playlistre a hangmintát, aztán a minta menüjéből "detect tempo", majd a felugró ablakra "NO", majd "fit to tempo" és kész.

Esetleg kísérletezz a Fruity Granulizerrel is!


Pl így: http://www.youtube.com/watch?v=f9B8Y6ZBMVw


sok sikert! ;-)

2014. nov. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
audacity a sválcibicska
2014. nov. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Elindítod a progit. A Browser-ből behúzod a zenét. Kattintasz rá kettőt és a megjelenő ablakban "Time Stretching" résznél tekergeted a "Time" potit. Amikor a sebességed stimmel akkor a mellette lévő lenyitható ablaknál átállítod az "Auto"-ról "Pro Default"-ra.
2014. nov. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Köszi #2, összeügyeskedtem valahogy a Detect tempo-val, de ne kérdezd hogyan, mert én sem tudom :)
2014. nov. 17. 14:39
 7/12 A kérdező kommentje:
Ja, még annyit, hogy hangszer-VST-ket milyeneket ajánlanátok? Mert nem találtam semmi normálisat.
2014. nov. 17. 14:43
 8/12 anonim válasza:
Sylenth nexus massive
2014. nov. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Baj van. Most az van, hogy a a lejátszási listában akarom vagdosni a mintákat, akkor nem vágja, hanem össze-vissza lassítja meg gyorsítja, azaz nyújtja meg összenyomja. Most mit csináljak, hogy az elmúljon? Egyébként a Sylenth-el is baj van, mert magától szól bizonyos helyeken, vagy nem hagyja abba, mikor véget ér az ú része.
2014. nov. 22. 11:44
 10/12 Zénevű ***** válasza:

Biztos, hogy fl studioban akarsz dolgozni?

Mixelésre vannak talán jobb programok. Az fl-nek nem feltétlenül ez az erőssége, amire te használod.


Amúgy van egy slice tool(asszem), amit shift+click-kel tudsz használni, azzal vagdoss, ne a minta szélét húzd!

2014. nov. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!