Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha SolidWorksben megtervezek...

Ha SolidWorksben megtervezek egy alkatrészt, akkor utána hogy lehet azt CNC géppel legyártatni?

Figyelt kérdés
2014. nov. 20. 02:22
 1/3 Gábor_79 ***** válasza:
Ez az amit 4 évig tanítanak az iskolákban szakmaként, bár manapság pár hónapos tanfolyammal el lehet sajátítani. Lényeg az, hogy kicsit összetettebb. A gépen múlik, hogy milyen eljárással dolgozik. Ha mondjuk 3D nyomtatóról beszélünk, akkor tán egyszerűbb.
2014. nov. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Jó, de engem csak az elve érdekel. A számítógép össze van kötve a CNC-vel és a SolidWorks közvetlenül vezérli azt?
2014. nov. 20. 18:17
 3/3 Gábor_79 ***** válasza:

Konkrétan a Solidwork-hoz nem volt még szerencsém, bár megszereztem. Van olyan program, gondolom ez is, ami lefordítja a megmunkálógép programnyelvére az útadatokat és azt készíti el, ami meg van rajzolva. A géptől függ, hogy az milyen elven végzi a megmunkálás, ami legkülönfélébb lehet. Mondjuk (huzal)szikraforgácsolásnál, amivel én találkoztam, ott egy szerszám van, egy drót, ami körbejárja az anyagot század mm pontossággal, de az is csak 2D. Van 3D lézervágás, vagy a hagyományos forgácsolásban több szerszám cserélődik.

Alapvető paramétereket meg kell adni a programnak. Ideális esetben a program adatbázisában megvannak a rendelkezésre álló anyag/gép/szerszám- paraméterek. A tervezőprogram az alkatrész méreteit/dimenzióit adja meg, a megmunklógépnek saját programnyelve van és az alapján mozog.

2014. nov. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!