Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szerintetek a haladóbb felhasz...

Szerintetek a haladóbb felhasználóknak készült Linux-disztribúciók közül (pl. Arch, Gentoo, LFS) melyik a legjobb és miért? Esetleg tudtok más hasonló disztrókat amik nektek beváltak?

Figyelt kérdés

2014. nov. 21. 09:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Én arch ot használok. Nekem kde vel teljesen jó, 3 éva ezt használok.
2014. nov. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Tom Benko ***** válasza:
Arch+XFCE. Nagyon nyugis disztró, egyszer kell belőni rendesen, utána csöndesen meghúzódik a háttérben. A Gentoo-t még nem próbáltam, de tudtommal az még jobban konfigurálható. LFS-t igen, na, ott lehet megtanulni, hogyan is néz ki egy normális OS belülről, telepítéstől a használatig.
2014. nov. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Csxeba ***** válasza:

Az Arch sokkal kevésbé "barátságtalan", mint először tűnhet. Ha fent van a DE, onnantól nem bonyolultabb egy Debiannál, a DE pedig max 10 perc és már műxik nettel mindennel :)

A Gentoo-n nincsenek bináris telepítők (érts: mint az exe telepítők), ott forrásból kell forgatni a telepítőt. Ez annyiból király, hogy ha jól be van állítva a fordítót, akkor olyan binárist tudsz fordítani, ami a te procidra van optimalizálva. Persze más nem is tudja így használni azt a telepítőt, de engem ez nem zavar pl. Viszont a te procidra optimalizálva ez Apple szintű teljesítményt tud jelenteni.

LFS-t nem próbáltam.

Szóval röviden: más hozzáállás az élethez a különbség :D

2015. nov. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Debian saját magát univerzális os-nek hívja , mert kb minden felhasználási célra megfelelő (eleve 3 verzió + a kívánt szoftver összeállítás) , alkalmas haladók számára is.


Arch-ot használtam úgy kb 4 hónapig , nagy előnye , hogy stabilnak mondható annak ellenére , hogy rolling. Emellett ugyanúgy mint a debi simán fut gyenge és erős hardvereken egyaránt csak a szoftver összeállításnál fog látszódni a különbség. Telepíteni se nehéz , inkább az mondható hátránynak , hogy kevés a csomag (főleg a debianhoz képest) , de végül is ott van az aur (arch user repository) ahová betesznek plusz szoftvereket. Az egészet együttvéve , szerintem az Arch az egyik legjobb disztró.


Haladóknak való(k)hoz sorolnám még a Slackwaret ,ezt is használtam egy ideig, stabil , gyors és minimalista , előre lefordított csomagokkal (tarball), viszont nincs függőségkezelő.


Gentoot nem próbáltam ,de ismerem valamennyire , szerintem inkább profiknak (vagy időmilliomos kockáknak) való mintsem simán haladóknak. Maga az os telepítése is sok időt vesz igénybe , mert mindent saját magának fordít a felhasználó , nincsenek előre fordított tetszetős formátumba csomagolt szoftverek. Ennek előnye , hogy ez van legjobban optimizálva a hardverre és ez is rolling release. Hogy megéri -e a fáradtságot , az az igényektől függ.


Lfs igazából nem is egy os , hanem egy instrukció , hogy hogyan lehet egy saját os-t csinálni (linuxon belül persze)

2015. nov. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 gentoojedi ***** válasza:

#3


De vannak!


Tegnap előtt-előtt óta.


[link]

jan. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 gentoojedi ***** válasza:

#4


"Gentoot nem próbáltam ,de ismerem valamennyire , szerintem inkább profiknak (vagy időmilliomos kockáknak) való mintsem simán haladóknak."


Ez akkor sem volt igaz, amikor még nem léteztek hozzá bináris telepítők.


Egyébként hogy ismerheted, ha nem próbáltad Teeee???

jan. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!