Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Vannak ezek a hamisított...

Vannak ezek a hamisított kínai pendrive-ok, amikre ráírnak sok gigát, és a rendszer is annyinak látja őket, aztán valójában csak pár megásak. Hogyan lehet pontosan megállapítani a valódi méretet? Valami progi van ehhez?

Figyelt kérdés

2014. nov. 22. 22:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Ráteszel annyi adatot, amennyit tudsz, és ki is olvasod.

Amennyit el tudott tárolni, annyi.

2014. nov. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
40%
sose hallottam olyanról, hogy a rendszer másnak látja a méretet, mint ami valójában. de nyitott vagyok.. :D
2014. nov. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Ha kiderul, hogy hamisitott, ki is dobhatod a kukaba, annyira megbizhatatlan.
2014. nov. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 T/Z ***** válasza:

#2


Ez ugyan nem pendrive, de tanulságos:

[link]

2014. nov. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
én pontosan szeretném tudni, és nem intervallumfelezgetéssel fájlmásolgatással egy végtelen sorozat határértékeként előállítani a választ
2014. nov. 22. 23:05
 6/20 anonim ***** válasza:

"én pontosan szeretném tudni, és nem intervallumfelezgetéssel fájlmásolgatással egy végtelen sorozat határértékeként előállítani a választ"


Nagyszerű, tehát mágiát akarsz használni.


Viccet félretéve, ugyan, mondd már meg, hogy akarod te megjósolni, hogy mondjuk valami adattároló cella - amiről nem tudod, hogy mi - mennyi írási ciklust bír ki?


Mert mondjuk ha csak egyet, akkor a tényleges tároló kapacitása megfelel az elvárásaidnak, csak nagyon rövid életű lesz.


Gyakorlati megoldást el tudok képzelni, ami sok esetben működhet, de elméletben erre a problémára nincs megoldás.

2014. nov. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 T/Z ***** válasza:

Ha már megvetted, nem mindegy, h jó-e, vagy átverős a pendrive?


Olyan helyről kell rendelni, ahol nem vágnak át.


Pl. ha Hardveraprón oda van írva a 64gigás usb3.0-ás pendriveokhoz, h tesztelt példányok garanciával, és az eladó adatlapja is arról árulkodik, h nem átverős ember, akkor meg lehet nyigodtan venni tőle.


De ha ebayről akarsz távolkeletről rendelni, akkor benne van a rizikó, h a kínaiak átvernek, mivel ez arrafelé népszokás.. :/

Persze az ebayes eladóknak is vannak referenicáik, úgyhogy nem igazán értem, mi is valójában a kérdésed.

Józsefvárosi piacon nem nagyon láttam pendriveokat, ahol meg árultak, azoknál nem gagyi volt, hanem ugyanaz, amit máshol is meg lehet venni (max.lopott).

2014. nov. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Tanulság: irány a józsi.
2014. nov. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 belapus ***** válasza:

Tesztelésre: H2testw


[link]

2014. nov. 23. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

hihetetlen, hogy senki nem a kérdésre válaszol, kivéve végre ezt az utolsót.


"Ha már megvetted, nem mindegy, h jó-e, vagy átverős a pendrive?"

De, éppen azért tettem fel a kérdést!


Egyébként tudtam, hogy hamisított, de nekem mindegy volt a kapacitása, viszont tudni szeretném, hogy mennyi. Ez az a fajta, ami működik, csak névlegesen több, és ezt szeretném megtudni.


ez a program, amit írt az utolsó ez van OSX, Linux és Windows alá is?

2014. nov. 23. 08:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!