Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » PC hiba kereső program?

PC hiba kereső program?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Az érdekelne, tudtok mondani olyan programot, amivel elemezhető a PC alkatrésze, és ha valami hibás rész van benne, vagy nem úgy működik ahogyan annak kell, akkor jelzi? Mondjuk valami nem okés az alaplapon, pl egy kondenzátor, és ezt tudná jelezni. Vagy ilyen program/programok nem léteznek?
2014. nov. 23. 08:42
 1/5 T/Z ***** válasza:

Nincs ilyen program.


Memóriákat tudod memtest-el tesztelni.

Meg a processzor pl. prime95-el, ha fut, akkor bírja a processzor is.


Kondenzátorokat szemrevételezéssel is látni, ha pl. fel vannak púposodva.

PCI sínekhez van teszter, de egy darab alaplaphoz nem szoktak vásárolni.

2014. nov. 25. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Fizikai müszerek

Szerinted logikus hibát keresni azzal amin a hiba van? És ha emiatt ir ki hibás eredményt hogy "minden rendben"?

2014. nov. 25. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én ilyet találtam neked, de azt még csekkold le, hogy a te alaplapodhoz jó a kütyü, és jó arra a hiba keresésre amire neked kell. [link]
2014. nov. 25. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, Kontár, én úgy gondoltam ha lenne ilyen program, és tegyük fel van egy hibás alaplap, amin egy apró dolog nem úgy megy ahogy kell. A programban be van táplálva az alaplap minden információja, és az eltérő értéknél jönne a hibaüzenet. Szerintem nem írná azt hogy minden rendben, ha hibás, mert akkor működni se működne, bár gondolom ez ennél bonyolultabb. A vírusírtókhoz hasonlítanám, nagy védelmet adnak, de nem 100% osat :3
2014. nov. 25. 07:34
 5/5 T/Z ***** válasza:

Az a műszer amit linkeltek, az a portokat nézi csak át, sajnos amit te kérdeztél, az úgy működik, h egy műszerész elkezdi méregetni műszerrel az ellenállásokat, kondenzátorokat.

Ha valamelyik alchip halott (audio, lan, usb kapuk nem mennek, sata aljzatok nem mennek) akkor meg úgyis észreveszed, h az azokba dugott eszközök nem működnek.

Ilyenkor még PCI bővítőkártyákkal át lehet hidalni a hibás működésű egységek funkcióit.

2014. nov. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!