Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem telepítette az xp a...

Miért nem telepítette az xp a hálózatot?

Figyelt kérdés
Számomra ismeretlen problémába ütköztem a mai nap... Egy laptopra telepítettem, egy xp oprendszert először jött az első probléma, hogy nem ismerte fel a merevlemezt. Ezt megoldottam, egy egyszerü bios beállitással, átálítottam az AHCI t. Ezek után sikeresen telepitettem az xp t hiba nélkül felment, és ekkor jött a váratlan probléma.. Egyáltalán nem telepitette fel az alap vezetékes LAN hálózatot.. Hiába probáltam létrehozni, azt a választ kaptam, hogy ez a hálózat már telepitve kell legyen. De nincsen. Azután ideiglenesen felraktam egy windows 7 et ezzel persze telepitette a hálózatot és, azt ígértem, hogy hamarosan megoldoma problémát.. Mert hát neki xp kell, mert gyengébb teljesítményü a gépe.. Mi a megoldás? Előre is köszönök minden segítséget.
2010. jan. 29. 20:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mit értesz az alatt, hogy nem telepítette a hálózatot?

Hálózati adapter, TCP/IP protokol, rossz hállózati konfiguráció?

2010. jan. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Egyszerüen nem hozott létre szélessávu hálózatot. Szóval bementem a Hálózati kapcsolatokhoz, ott alapbol kellene legyen egy olyan hogy Helyi Kapcsolat. És nem volt ott.. Üres volt ez a menüpont. Már nem egy rendszert raktam fel elég sokat foglalkozom ezzel, és eddig mindig ott volt a kapcsolat még akkor is, ha nem volt net. Persze akkor áthúzva pirossal de ott volt. Most meg nem. Nem telepitette fel... :(
2010. jan. 29. 21:04
 3/12 A kérdező kommentje:
Sőt. Eddig minden telepitéskor mikor a hálózatot telepitette a windows volt egy olyan is hogy munkacsoport. Most nem. Jah és a telepités végével szokott lenni egy olyan, hogy ez a számitógép a helyi hálózaton csatlakozik az internethez, és egy olyan hogy közvetlenül csatlakozik. Most ezt a kiválasztást sem kérte. Egyszerüen csak a felhasználó nevét kérte. .. Nem értem miért..
2010. jan. 29. 21:07
 4/12 anonim ***** válasza:

Abban a sorrendben ellenőrizném a dolgokat, ahogy leírtam:

Hálózati adapter, TCP/IP protokol, hállózati konfiguráció.

2010. jan. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az adapterrel nincs baj, mert vistával, és windows 7 el hibátlanul működik... Ip konfigurációt próbáltam már de semmi eredmény.. Azért köszi a segitséget.. Ha még eszedbe jutna valami mi lehet a megoldás más egyéb szolj.. Előre is nagyon köszönöm.....
2010. jan. 29. 21:15
 6/12 anonim ***** válasza:

Attól hogy Vistávak megy, egyáltalán nem biztos hogy XPvel is. Nem túl valószínű, de lehet egyszerűen nincs feltelepítve a drivere.

1. Leellenőrizted eszközkezelőben szerepel -e? Nincs mellette kérdőjel?

2. Ha ez rendben van tulajdonságaira kattintva protokolok közt szerepel a TCP/IP?

3. Ha ez is rendbe van, TCP/IP protokol tulajdonságainál van érvényes konfig?

2010. jan. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%
Ezen a laptopon volt már esetleg másik XP? Ellenőrizd le a winchestert, nem maradt rajta valami maradvány? Volt a kezemben ilyen asztali gép, csak negyedszerre sikerült normálisan telepíteni. Két napig szenvedtem vele, rendszergazda havernak jutott eszébe, hogy talán erről van szó.
2010. jan. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Ip konfigurációt próbáltam már de semmi eredmény."

Ezen pontosan mit értesz?

2010. jan. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Wincesteren nem maradhatott semmi. Teljesen leformáztam volt. Igen az eszközkezelőben az ETHERNET mellett volt két sárga kérdőjel, viszont nem tartottam fontosnak, mert nekem startbol van net xp n is anélkül hogy az ethernet illesztőprogi telepitve lenne. Az ip configuráláson azt értem, hogy próbáltam a helyi ip szerint csatlakozni a modem re. Jah és az adapterbeálitásokkal egyáltalán nem lehet baj, mert az illetőnek eddig xp volt az asztali gépén és jól ment....
2010. jan. 29. 21:30
 10/12 anonim ***** válasza:
Akkor megvan a hiba! Ethernet a hálózati adapter. Hálózati adapter nélkül nincs hálózat (hacsak nincs másik adapter a gépben). Telepítsd az ethernet (hálózati) kártyát és menni fog.
2010. jan. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!