Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan értékelnétek kezelhetős...

Hogyan értékelnétek kezelhetőség szempontjából az alábbi Linux disztribúciókat?

Figyelt kérdés

Egy kezdőnek melyiket ajánlatok és miért?


Linux Mint

Ubuntu

openSUSE

Debian

Fedora

Arch



2014. nov. 23. 16:50
 1/6 anonim ***** válasza:
29%
Ubuntu - legtöbb irodalom talán ehhez található, illetve nem is tűnt túlbonyolítottnak. Persze jóval több "törődést" igényel mint a Win, kezdőnek csak sok szabadidővel ajánlanám.
2014. nov. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Könnyű kezelhetőség szerint:

1. Linux Mint- openSUSE- Fedora holtverseny

2. Ubuntu (a Unity miatt)

3. Debian

4. Arch


Kezdőnek Linux Mint. Jó dokumentáció, alapból letölthető egy kb. 50 oldalas ismertető, fórumokon minden problémára van válasz mivel M.o.-on a legelterjedtebbek az Ubuntu alapú disztrók. Jó szoftverkínálat.

2014. nov. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
én Fedora párti vagyok. Az UI szép és könnyen megszokható, de a magyar bázis persze sokkal szerényebb, mint pl. az Ubuntunál.
2014. nov. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Linux Mint 17.1 LTS-Cinnamon,mert 2019-ig támogatott (utánna sincs olyan veszélyben,mint egy XP),előre vannak telepítve a kodekek,flash és a "kezdő" valószínűleg Windows-ról térne át.
2014. nov. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Tom Benko ***** válasza:
Arch nekem a legjobban kezelhető. Már telepítéskor testre lehet szabni, utána sokat nem kell buzerálni.
2014. nov. 24. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
OpenSuse!
2014. nov. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!