Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 7 mennyi CPU magot...

Windows 7 mennyi CPU magot támogat?

Figyelt kérdés
Állítólag a Windows 7 Starter,Home Basic,Home Premium csak 1 magot ismer( virtuálisan 2 magot) fel de a Prof. és az Ultimate több magot is felismer fizikailag, ez igaz?

2014. nov. 23. 19:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Akárhány magot felismer, de csak 1 CPU-t. Szervereknél van, ahol előfordul 2 fizikailag különálló CPU 2 külön tokban, Prof.-tól felfelé ezeket is kezeli, de 2-nél többet azthiszem csak a Windows Server.
2014. nov. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 P.O.C. ***** válasza:

Fizikai processzorban vannak csak korlátok, nem magok számában. Az meg viszonylag ritka, hogy valaki otthoni használatra 2 vagy több proci foglalatos alaplapot használ.


Memória használatban viszont vannak korlátok.

A Starter -ből csak 32-bites van, és az max 2 GB -ot támogat.

Attól fölfele az összes 32-bites 4 GB-ot tud ami technológiai korlát.


64-bit esetén: Home Basic 8 GB, Home Premium 16 GB, Prof./Ult./Ent. 128+ GB

2014. nov. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Azért nem igazán így van ahogy írjátok

egy kis olvasnivaló, mielőtt baromságokat írtok:


PCs with multi-core processors:

Windows 7 was designed to work with today's multi-core processors. All 32-bit versions of Windows 7 can support up to 32 processor cores, while 64‑bit versions can support up to 256 processor cores.


PCs with multiple processors (CPUs):

Commercial servers, workstations, and other high-end PCs may have more than one physical processor. Windows 7 Professional, Enterprise, and Ultimate allow for two physical processors, providing the best performance on these computers. Windows 7 Starter, Home Basic, and Home Premium will recognize only one physical processor.

2014. nov. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 P.O.C. ***** válasza:

Köszi a kiigazítást. Én fejből nyomtam, nem kerestem rá.


Viszont nem tartom valószínűnek, hogy a kérdező találkozna 30 akárhány magos processzorral. Ha mégis, akkor szakember lenne, én nem szorulna rá a gyik.hu -ra.

Ilyen szempontból tehát mi se tévedtünk nagyot. A lényeg benne volt.

2014. nov. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
persze , persze nem is azért írtam, csak itt sose lehet tudni hogy épp értelmes, vagy csak okoskodó kérdező/válaszoló van
2014. nov. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Még ha okoskodó válaszok is lettek volna, szerintem nem kell rögtön baromságnak titulálni. Elég bunkó szokás, emberekkel kommunikálj emberi hangon.
2014. nov. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Attól fölfele az összes 32-bites 4 GB-ot tud ami technológiai korlát."


Ezt sokan terjesztik, és részben igaz is, de gyakorlatban ez annyit jelent, hogy a 32 bites processzeknek max. 4GB címterük lehet.

2014. nov. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!