Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Honnan tudhatom meg, hogy...

Honnan tudhatom meg, hogy linux alatt működni fog-e egy program?

Figyelt kérdés

Ubuntu 9.04-et használok, és csak most álltam át windows-ról.

Tehát az a kérdésem, hogy honnan tudhatom meg, hogy linux alatt működni fog-e egy adott program?

Csak úgy, hogy kipróbálom?

Meg ami most konkrétan érdekelne, az az utorrent.

Működik rendesen, vagy el sem indul, vagy esetleg hibásan küldi el az adatokat?


2010. jan. 30. 12:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Az egyik operációs rendszerre írt program nem fog működni egy másik operációs rendszeren (legfeljebb közvetett módon, pl. virtuális gépen). Vannak olyan programok, amelyeknek léteznek verziói különböző rendszerekre (pl. Firefox).
2010. jan. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 czibles ***** válasza:
transmission miért nem jó? amugy meg ha .exe akkor csak WINE-al tudod inditani, de van minden linuxra is csak keresni kell egy picit.
2010. jan. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Legjobb a program készítőjének oldalán megnézni, hogy elkészítette-e a linuxos verziót is.

De még egyszerűbb előtte az Ubuntu Szoftverközpontban megnézni (Alkalmazások menün belül van elvileg), és onnan telepíteni.

2010. jan. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

en kb egy honapja alltam at xp-rol ubuntura,es mar veglegesen toroltem a windowsot.eleg sokoldaluan kihasznalom,es minden programot le tudok futtatni linuxon is,amit windows alatt hasznaltam.a wine-al meg lehet nyitani az exe alkalmazasokat es ha egy kicsit raereztel,akk tobbe nem is teszel windowsot (a wine-t megtalalod a kovetkezo linken linux alatt:


[link]



amugy meg eleinte egy kicsit nyugos a kezeles egy windows user-nek,de hamar megszokod,es rajossz hogy sokkal jobban ki tudod hasznalni a linuxot.(en is torrentezek a linuxal,es sokkal stabilabbnak velem a le es feltoltest is...)

2010. júl. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!