Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Valaki elmagyarázza nekem,...

Valaki elmagyarázza nekem, hogyan működik pontosan a dropbox? Egy haverom rakta fel anno, hogy majd egyszerűbb legyen hozzáférnem a dokumentumaimhoz, most meg ezt látom, hogy mindent bemásol, anélkül, hogy kértem volna.

Figyelt kérdés
Hol lehet ahhoz hozzáférni, amit a dropbox elraktároz? És miért raktároz el olyan dolgokat, amikre én nem kértem? Ki férhet még hozzá? Le lehet egyáltalán úgy törölni, hogy a dokumentumok, amik felkerültek rá, ne legyenek más számára elérhetőek?
2014. nov. 26. 12:30
 1/3 Tengor ***** válasza:

A gépeden fut egy kliens, ami figyel egy mappát. Ami a mappába bekerül, azt feltölti a felhőbe.

Alapesetben te férsz hozzá és a felhő üzemeltetői. Más csak akkor fér hozzá, ha te megengeded.

Ha törölsz v. áthelyezel abból a figyelt mappából fájl (és fut a kliens) akkor az "törlődik" a szerverről is. Azért az idézőjel, mert egyrészt nem törlődik, csak számodra is láthatatlanná válik. Bizonyos körülmények között visszaállítható.

A Dropbox.com felületére belépve elég sok minden beállítható. Ott tudod a fiókot is megszüntetni.

2014. nov. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De ha én ebbe a mappába soha semmit nem teszek, akkor miért van benne egy csomó minden?
2014. nov. 26. 12:43
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ha a haverod rakta fel, akkor ő megosztott veled egy mappát, és akkor azt is látod, amit ő pakol fel abba a mappába.
2014. nov. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!