Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha az ember platformfüggetlenü...

Ha az ember platformfüggetlenül offline szeretné a jegyzeteit tárolni, akkor milyen fájlformátumot használjon, amibe linkeket és képeket is bele lehet tenni, nem csak szöveget? Létezik ilyen?

Figyelt kérdés

2014. nov. 28. 11:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Szöveges fájl, mellette a képekkel. Pl. ilyen strúrában:

/jegyzetek

/jegyzetek/sütirecept

/jegyzetek/sütirecept/note.txt

/jegyzetek/sütirecept/image.jpg

/jegyzetek/sütirecept/image2.jpg

/jegyzetek/útvonalterv

/jegyzetek/útvonalterv/note.txt

/jegyzetek/útvonalterv/image.jpg

A txt-be mehet a link is.

2014. nov. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a PDF is elég jó, mint "csak olvasható" formátum.

Én kineveznék egy számítógépet/laptopot "szerkesztő" gépnek. Azon elkészíteném pl. Wordben és abból készítenék PDF-et (ezt az újabb Wordök tudják maguktól). De PDF-et készíteni sok egyéb módon is lehet...

2014. nov. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

a jegyzetnek az lenne a lényege, hogy együtt legyen megjeleníthető, szerkeszthető, stb.


A pdf akkor lenne megoldás, ha egy platformfüggetlen szerkesztő lenne hozzá, de a pdf nem igazán jegyzetelésre való

2014. nov. 28. 11:52
 4/6 tabaki ***** válasza:
Odt, doc/docx? Html?
2014. dec. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

html-hez van egyszerű szerkesztő?


az office-ok eléggé szarok, mindegyik fajtája

2014. dec. 4. 09:19
 6/6 tabaki ***** válasza:

Ez igaz, de ha WYSIWYG-szerkesztőket használsz, általában azok is teleszemetelik mindenféle marhasággal a kódot, bár lehet, hogy nem gyalázzák meg annyira, mint az Office. Én speciel sokkal jobban szeretem magam megírni.

[link]


Még egy, én általában ezt használom:

[link]

2014. dec. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!