Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Most fogok életemben elsőnek...

Most fogok életemben elsőnek windwos-t használni. Mire számítsak?

Figyelt kérdés
Eddig csak linux disztrókat használtam.
2014. nov. 29. 23:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Más lesz.
2014. nov. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 tabaki ***** válasza:
Eleinte nagyon kellemesnek fogod találni.
2014. nov. 29. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Eleinte minden szép és jó, ámuldozol hogy mennyire felhasználóbarát...aztán pár hónap múlva elkezd lassulni, esetleg beszalad egy vírus (ami eddig számodra ismeretlen volt- nézd meg itt a gyakorin pl. a rendőrségi vírust), és mindenféle eddig ismeretlen probléma jön elő.

Nekem ma azzal telt a napom, hogy megpróbáltam telepíteni egy programot, de nem sikerült, mert hiányzott egy dll. Beleástam magam a dll. rejtelmeibe, letöltölttem egy dll. javító programot- továbbra sem működött. Manuális telepítésre kerestem rá, angol nyelvű oldalakat olvastam végig, elvileg sikerült a dolog, de a program mégse működik.

Hát ilyen gyönyörök. Dual-bootot használok, de ha nem szükséges, nem használom a Windowst.

2014. nov. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

rendesen készülj fel a nagy eseményre ...

öltöny-nyakkendő, gyertyafény...

viccet félretéve, mégis mire gondolsz mikor azt kérded mire számíthatsz?

Programokra amik parancsikonok formájában rákattintva indíthatóak el.

Menükre, almenükre, mappákra és fájlokra számíts.

Semmi ördögtől való nem lesz benne, ha tetszik és átlátható megkedveled, ha nem továbbállsz.

Nem fog a Windows érte sem megsértődni, sem örömében repesni...

2014. nov. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ra fogsz jonni hogy tok feleslegesen pazaroltal el annyi evet az eletedbol :)
2014. nov. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 tabaki ***** válasza:
Igen. Egy pár év múlva.
2014. nov. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez most ugye csak egy provokatív kamukérdés?

Eléggé nehezen elképzelhető, hogy a mai világban valaki sehol, sem iskolában, sem munkahelyen, sem barátnál, ismerősnél nem használt soha Windowst.

Egyébként első megközelítésben, felhasználói szemmel nézve nincs olyan nagy különbség a két rendszer között. Mindkettőnek grafikus felhasználói felüelte van, alapvetően hasonlóan használható, hasonló felépítésű, még sok billentyűkombináció is megegyezik.

A legfeltűnőbb különbség a programokban lesz. Bár a legtöbb Linuxos programnak van Windows-portja, így ha eddig OpenOffice-t használtál, Windows alatt is nyugodt szívvel használhatod azt. Viszont lesz egy halom olyan alkalmazás, ami Linuxon ismeretlen.

A felszín alatt viszont elég nagy különbségek vannak. Talán a legszembeötlőbb az, hogy Windows alatt nincs minden egy nagy fájlrendszerbe szervezve, hanem külön meghajtók vannak.

2014. nov. 30. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Miért lenne kamu?

Én mikor még iskolába jártam nem volt számítástechnika meg windows. A munkám sem kötődik hozzá. Géplakatos mester vagyok. Ismerősöknek van windows, de én azt nem használtam soha. Csak láttam.

Én ilyen OpenOffice-t sem használtam soha még.

2014. nov. 30. 01:25
 9/10 tabaki ***** válasza:

Nem hinném, hogy Simon Belmont bármi rosszat akart volna, csak tényleg meglepő a helyzet. Itt ugyan mindkét tábornak megvannak a hívei, de az az általános, hogy a Windowst mindenki megtapasztalta, a véleményétől függetlenül.

Ami a használatot illeti, semmi mellbevágó újdonságra ne számíts, menni fog, a programok működtetésének logikája valóban nagyon hasonló. Igazából nem is jut eszembe semmi, amibe beleakadhatnál. Érdekes lenne, ha később beszámolnál a tapasztalataidról, hogy te mit találtál furcsának.

2014. nov. 30. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Időről-időre megjelenik a Linux/Windows összehasonlítás, itt az egyik:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programok__6..

Látszik, hogy a Linuxosok kulturáltabbak :D

2014. nov. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!