Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen 16 bites játékokat...

Milyen 16 bites játékokat tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés

Windows 3.1-re, mint amilyen a Pasziánsz, az Aknakereső vagy a Pacman (ezek megvannak).


Jöhet bármilyen játék, csak 16 bites legyen!



2014. nov. 30. 15:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Doom


Találtál a padláson egy 386-ost? :)

2014. nov. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Vagy inkább 286-ost. :)

Én anno 286-oson (a suliban) olyanokkal játszottam, mint a scorched earth, prince of persia, lemmings, stunts, tetris, street rod stb.

2014. nov. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"prince of persia"


Húú, tényleg, az jó játék volt.

2014. nov. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 coopper ***** válasza:

Szia.


Ezeket találtam : [link]


52 darab mappa (játék van benne)


A teljeség igénye nélkül :


- FREECELL 16 bites verziója

- JEZZBALL

- PIPE

- SOKOBAN

- STONE

- TETRIS


Lehet, hogy nem megy mind nem próbáltam.


Sok sikert.

Üdv.

2014. nov. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem találtam semmit, hanem DosBox-ra felraktam a Windows 3.1-et.


Köszi a játékokat!

2014. nov. 30. 20:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet rosszul emlékszem, de a windows 3.1 egy DOS alkalmazás, nem önálló oprendszer. A játékok nem a Win 3.1 hanem a DOS alatt futnak. Legalábbis anno a játékokat DOS alól indítottuk, akár a windows 3.1-t. Bár ettől függetlenül lehet, hogy volt 3.1-re épülő játék, ezt nem tudom (persze windows-os játékok, mint a passziánsz, akasztófa vagy az aknakereső voltak, de ezek nem tudom, hogy külön is telepíthető vagy csak beépített gémek voltak-e)....akkor még nulláról induló kezdő voltam és saját gépem sem volt otthon. Régi szép idők...80286 CPU 8MHz (16MHz Turbo), 1MB RAM, 50MB HDD, 5,25" Floppy, EGA monitor (640x350, 16 szín) :)
2014. dec. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Vannak olyan játékok, amelyek csak simán DOS alatt nem futnak, hanem kiírják, hogy "this program requires Microsoft Windows", na ezeknek kell a Windows 3.1.
2014. dec. 1. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!