Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 8.1-en miért nincs...

Windows 8.1-en miért nincs egérmutató?

Figyelt kérdés
Laptopra telepítettem (nem érintős), már telepítés közben se volt, és most sincs, pedig kompatibilis Win8-cal. Előtte Win7-tel teljesen jó volt.

2014. dec. 3. 21:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a BIOS-ban le van tiltva a touchpad, vagy FN-gombból. Próbálj meg beledugni egy USB-s egeret, és mondd meg, mi történt, onnan folytatjuk itt.
2014. dec. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

FN gombbal nincs letiltva, BIOS-ból sincs, gyakorilatilag egy nagy nulla ez a BIOS, alig lehet benne állítani valamit. Közben látom hogy nem egyedi a problémám, Acer-eknél előfordul ilyen. Visszaállítom UEFI-re, amit átállítottam Legacy-ra, és megpróbálom úgy feltelepíteni a Win-t. Csak eddig nem talált semmit amiről bootolhatna, ezért állítottam át, de hátha sikerül:D

USB-s egérrel működik.

2014. dec. 4. 01:27
 3/4 Lajos54 ***** válasza:

Ez inkább hardveres probléma lehet. Például, esetleg a Win8-ban nincs benne a tapipad illesztőprogramja.

Meg kellene nézni az eszközkezelőben, az "Egér vagy egyéb mutatóeszköz"-sorban minden rendben van-e.

Vagy (és) a laptop gyártójának a honlapján megnézni, hogy az adott géptípushoz vannak-e Win8-as driverek, szerepel-e köztük Touchpad driver. Ha van, letölteni, feltelepíteni.

Addig, amíg ez nincs, valószínűleg csak a külső egérrel tudod használni.

2014. dec. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A problémát megoldotta az UEFI-re állítás (és a driverek telepítése).


Köszönöm a válaszokat.

2014. dec. 4. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!