Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Normális az hogy a gépem alap...

Normális az hogy a gépem alap állapotba 1,8 giga ramot használ?

Figyelt kérdés

8 giga ramos gépem van. Alap állapotban (nincs semmilyen program elindítva) a feladatkezelő szerint, 1.8 at használ. Ha a Chrome ot bekapcsolom akkor 2.2 ha jó sok oldal meg van nyitva akkor 3.8 körülre is felmegy. Eset smart secourity 8at használok, ő nem jelez vírust. Viszont nekem ez gyanúsan soknak tűnik.

Automatikusan induló programok közül mindent kivettem ami nem létszükséglet. A feladatkezelő, alap állapotban a folyamatok, azon belül a személyes fülön, az explorer.exe-t hozza a legnagyobbnak 42 000 K-val.

Mi lehet a probléma? Van egyáltalán?

Köszönöm a segítséget!



2014. dec. 5. 01:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nincs gond. Nem tudom biztosra de szerintem a Windows is úgy menedzseli a memóriát, hogy ha több van, akkor nagyobbat markol.
2014. dec. 5. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 P.O.C. ***** válasza:
100%
Nekem is 2 GB körül szokott lenni a 8-ból (Win 7 64-bit). De most mit sajnáljam tőle? Van miből. Gyorsabb neki onnan betölteni a dolgokat mint a vinyóról. Fölösleges ezen rugóznod szerintem.
2014. dec. 5. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

teljesen normális. 1.4-2.3 GB-ig még azt gondolom még az a mennyiség ami nem gyanús, persze ha van miből használni.

Ha sok az autómatikusan induló program a windows indulásánál, akkor előfordul hogy megeszi a 2.5GB ramot is. Nekem most jelenleg indulásnál, 1.9-2,1 GB közötti mennyiséget eszik meg a sok autómatikusan induló program miatt.

2014. dec. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nekem is 3 giga felett van most firefox-al a 4-ből, kb 600 tab lehet nyitva, ill. megy még pár dolog mellette. Nem hinném, hogy különösebben számít. Ugyanúgy smart security van. Egyébként magyar még? Én már csak azért veszem...


Az explorer.exe nálam olyan 50.000K most, de meg van nyitva pár mappa, gondolom az előnézetek miatt több, mint a tiéd.


Esetleg próbáld meg 8.1-el, annak jobb a memória kezelése, kb 1gb kell neki a laptopomon alap helyzethez...

2015. máj. 12. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!