Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel segítség?!

Excel segítség?!

Figyelt kérdés

Van 4 oszlop A B C D

A oszlopban vannak a nevek, b-ben a törzsszámok, c-ben az igazolványszámok, d-ben hogy érvényesíthető-e(érvénysíthető-nem érvényesíthető).

Ahogy jönnek az emberek a d oszlopban átváltoztatom a nem érvényesíthetőt érvényesítettre, ugyan ezt csinálja a kollégám. A gond itt van. A nap végén egyesítenünk kell a táblázatban a d oszlopot, hogy amit napközben a kollégám átírt, azt lássam én is és ő is lássa amit én átírtam. Azt mondták a munkahelyen a főnökeink, hogy fkeres függvénnyel kell megcsinálni, de nem nagyon jön össze.


2014. dec. 8. 19:43
 1/1 coopper ***** válasza:

Szia.


Elvileg az excel tudja a közös munkafüzet használatát, szerintem először ezzel kéne egy próbát tenni : [link]


Ha a fenti dolog nem megoldás akkor szerintem a következőt tudod tenni (Ha a D oszlopban képlet van akkor sajnos a következő módszer nem járható.) :


A kollégád D oszlopát átmásolod a Te munkafüzeted E oszlopába. (vagy forditva)


Aztán a két oszlopból D és E egy sima HA és VAGY függvény segitségével megkapod a végeredményt (Pl F oszlopba pakolva az eredményt) valami hasonló képletet kell alkalmazni :

=HA(VAGY(D2="érvénysíthető";E2="érvénysíthető");"érvénysíthető";"nem érvénysíthető")


Tehát ha valamelyik cellában (D2-es vagy E2-es cella) "érvényesithető" felirat van akkor az F2 cellába is "érvényesithető" felirat kerül.


Végig húzod a képletet az F oszlopon és mindenhová kiirja a megfelelő szöveget. Ezután az F oszlop tartalmazza a végleges állapotot ezt már csak rá kell másolni a D oszlopra illetve törölni az E és F oszlopot.


Sok sikert.

Üdv.

2014. dec. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!