Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a velemenyetek errol a...

Iceymester kérdése:

Mi a velemenyetek errol a programrol? Master install 0.1

Figyelt kérdés
[link]

2014. dec. 9. 03:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Kicsit pontosabban is linkelhettél volna. (szerencsére nincs sok minden az oldalon így hamar megtaláltam)


Nem próbáltam ki, de az ilyen öszvér megoldásokkal többnyire az a baj, hogy valamelyik program egy idő után nem fog megfelelően működni. Ha nem is portable hanem rendes telepítést végez (ezt nem tudom mivel nem néztem meg) elég nehéz lehet minden reg bejegyzést a helyére tenni. De ez mind elenyésző probléma ahhoz képest, hogy nem tudod olyan gyorsan frissíteni, mint ahogy jönnek ki új verziók a programokból...(ez persze arra vonatkozik, ha te csináltad)


Ha csak találtad a neten, akkor pedig: nem javaslom. Nem telepít olyan sűrűn az ember rendszert, hogy megérje ilyennel vesződni. Inkább egyszer szánj rá egy 10 perccel többet, de legyen stabil a működésük. Sok bosszúságtól megkímél.

2014. dec. 9. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
kosz a valaszokat en pl sok wint telepitek masoknak azert is szeretem volna egy ijen programot a frissites kerdeset meg nem gondoltam vegig koszonom a velemenyeket
2014. dec. 9. 14:00
 3/3 anonim ***** válasza:

#2 Így más a leányzó fekvése...

Ehhez is vannak jó megoldások, persze függ attól is hogy több egyforma gépet kell egyszerre vagy több különbözőt kell különböző időben.

Utóbbi esetében:

Sok program esetében létezik "silent install", tehát paraméteresen egy cmd-ből feltelepíthető megoldás. Én azt javaslom, hogy keress rá a különböző programokra és nézz utána, hogy melyikhez van ilyen megoldás. (pl skypehoz azt hiszem van) Megírod ezeket az utasításokat (akár powershell-ben) és magukat a telepítő fájlokat kell csak frissítgetned mindig a telepítések előtt. Sőt akár arra is írhatsz egy szkriptet! A telepítőkbe így nem kell belenyúlni, nem saját telepítőt készítesz, hanem a meglévőket automatizálod. Végeredményben stabilan fog működni, úgy mintha egyesével felrakosgattad volna...

2014. dec. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!