Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet a Windows 7...

Hogyan lehet a Windows 7 operációs rendszert szabályszerűen, teljesen letörölni? (info lent)

Figyelt kérdés

Alaphelyzetben Windows XP-t használok, és a jövőben annál is akarok maradni, mert a Windows 7-nél egyszer nagyon csúfos és tragikus adatvesztésbe estem el; a Microsoft pedig jelen húzásaival a világ legeslegmakacsabb cégeként számomra bebizonyította, hogy soha többet nem fog normális és felhasználóbarát szoftvereket letenni az asztalra.


Viszont a következő 1-2 hétre szükségem lenne, hogy Windows 7-et tudjak használni, mert egy grafikus programom csak azon fut megfelelően, és abban kell majd beadandót készítsek.


Úgy tervezem, hogy a megmaradt pár 10 GB-ból csinálok egy új NTFS partíciót a Windows 7 számára, és arra feltelepítem.

Viszont az után a 2 hét után látni sem akarom többet azt a rendszert, ami 2-3 évvel rövidítette meg az életem, de fogalmam sincs, hogy majd hogy törölhetném le ÚGY, hogy visszaálljon az XP és a Boot Manager-e a megszokott formára.


Tudna valaki segíteni?



2014. dec. 9. 14:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Használj VirtualBox-ot!
2014. dec. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Tengor ***** válasza:
100%

Ha törlöd a partíciót és visszaállítod az XP boot adatait, akkor kb megoldottad a problémát.

Ellenben van itt pár dolog: 10 GB kevés lesz a Win 7-nek.

Eddig nem kaptunk hírt róla, hogy tömeges adatvesztés okozott volna a Win 7. Könnyű mást hibáztatni a saját hozzáértésünk hiánya miatt, de ez inkább komikus, mint szakmai.

Az XP ideje lejárt. Nem készül frissítés, még egy ideig támogatják a 3. felek, de nem sokáig. Ha nem kötöd netre nincs vele baj, de egyéb esetekben nem ajánlott használni. A helyedben más, korszerűbb alternatívát keresnék.

2014. dec. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Xp már öreg... Nem segíthetünk rajta, ideje elengednünk!
2014. dec. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

De mi a jó túrónak engedjem el, amikor a Microsoft már ezt a szintet/stabilitást/felhasználóbarát/nemkapzsi környezetet SEM fogja soha-soha többé elérni. Majd elengedem, amikor lesz időm megtanulni Linux-ot használni, és azokra a programokra alternatívát találni és kiismerni, amik a tanulásomhoz szükségesek.


Csak azért váltsak, mert a fiatalabb "modernebb" és csilivili?! Ugyanmár! Nézzetek rá a mostan beharangozott Win10-re. És amúgy mennyi idő is volt rá a Win8 után? Ha pár hónap alatt dobnak össze ismét egy új rendszert, hogy remélje egyáltalán az ember, hogy annak bármi köze lesz minőséghez.

+ ugye az már nem volt elég, hogy unszolják az embereket az újabb és újabb felé, tudtommal szépen vissza is vontak minden licenszet, hivatalit és magánt egyaránt, jól tudom?

(Ezek után már lassan az is felmerül bennem, nem-e illegális WinXp-t használjak anno legális lemezről feltéve)


"Könnyű mást hibáztatni a saját hozzáértésünk hiánya miatt, de ez inkább komikus, mint szakmai. "


Nem kívánom, mert nem vagyok rosszakaró, de ha egyszer olyan helyzetbe kerülsz - legyen szó bármiről -, amikor józan eszeddel tudod, hogy legjobb tudásod és jóakarásod szerint jártál el, mégis tragédia lett a vége, e még ráadásul mindenkitől meg is kapod, hogy "mindig a hozzáértés hiánya", és már semmi sincs, amivel tudnád bizonyítani az ellenkezőjét.....

Amúgy még annyit hozzá, hogy (elvileg) szakember segített, személyesen is, amikor már éreztem, hogy gáz van, de még elvileg menthető lett volna......


...Mindegy is, mert alaposan elkanyarodtam a témától.


Szóval a kérdés:

"Ha törlöd a partíciót és visszaállítod az XP boot adatait, akkor kb megoldottad a problémát."

Igen, de utóbbit hogyan csináljam szakszerűen? Lementem az MRB-t és a boot.ini-t a C:\ meghajtóról, és a particíó törlése után ezt a kettőt csak simán visszateszem? (előbbit egy erre való programmal)

Így teljesen meg fog semmisülni a Win7-t?


Mert azt ugye a Win95 óta tudjuk, hogy a Microsoft Windows agresszió szempontjából átmenet a malware jóságokhoz, én pedig, ha lehet, az után a 2 hét kényszer után egy byte-ot sem akarok visszalátni a Win7-ből.

2014. dec. 9. 15:56
 5/14 A kérdező kommentje:

VirtualBox-ot meg azért nem akarok használni, mert az tudtommal, lényegéből eredően azért jócskán lassítja a rendszert, nem beszélve akkor Win7-ről, amihez natúran is kéne ugye 1 GB RAM, hát akkor még emulálva... +a program, amit használnék, pont a lényegétől lenne megfosztva, mert pont azért IS kéne a Win7 alá, hogy a teljes RAM kapacitásom ki tujam használni rendereléseknél, és otthonilag belátható időn belül végezzen a program.


És nem 10 GB-ról írtam, hanem _pár_ 10 GB-ról. Ha nagyon-nagyon szükséges lenne, talán még 100 GB-ot is el tudnék különíteni neki.... de pont ezért is (finoman szólva) zárkózott vagyok ezekre a rendszerekre, mert ha máris nincs több száz gigával felvértezve a gépem, akkor már el se indulnak. (feltelepülni valami persze feltelepül, mert piaci érdeke, hogy nyomot hagyjon maga után mindenütt)

2014. dec. 9. 16:04
 6/14 Tengor ***** válasza:

A Win 7 szapulást szerintem függeszd fel! Csak kinevetteted magad itt a tragédiákkal és hasonlókkal. (Szerintem is szebben szól egy bakelit, de nem fogok azért lemondani kedvenc előadóimról, mert már CD-n, vagy ne adj isten mp3-ban, flac-ben adják ki az anyagot és nem bakeliten.)


Le is mentheted a fájlokat, de a boot.ini-hez a Win 7 nem fog nyúlni, az MBR mentegetése meg kb felesleges. Egyszerűbb beállítani, hogy az XP meghajtója legyen BOOT és annyi.

2014. dec. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Oké, akkor hagyjuk, hogy miért nem _szeretem_ a Win7-et. De a hosszútávú használatát akkor se játszom el mégegyszer, mert amiről egyszer bebizonyosodik, bármilyen véletlenszerű is legyen az, hogy tud életveszélyes lenni, azzal szerintem Ti se mernétek újból próbálkozni, monván "hátha most nem fog elvinni mindent". Ha más nem, ésszerűnek vélt biztonsági okok miatt maradttam és maradok az XP-nél, amíg nem lesz időm a Linux kitanulására.

A Win7-nél rendszeresen kaptam kékhalált, havonta legalább 2-3-at, számomra kiszámíthatatlanul, ha nem heti rendszerességgel. Mondanom se kell, mennyi bosszúságot okozott.

A WinXP se az operációs rendszerek mintapéldánya, azt elismerem. Az intéző baromira gyakran kifagy, van, hogy óránként többször, vagy még az egér is megakad az i7 mellett, DE ez pillanatnyi bosszúságon kívül nem okoz többet, kékhalál vagy széteső NTFS már nincs, ami egy teljes beadandót vágjon haza.


Reálisan kérdem, mi a jobb : Ha 1-2 percnyi kellemetlenséget okozva leáll valami, de adatvesztést nem érint, vagy ha valamit, igaz, gyorsabban meg tudok csinálni, de csak azért, hogy holnap újra a legelejétől kezdjem?

2014. dec. 9. 18:25
 8/14 A kérdező kommentje:

"de a boot.ini-hez a Win 7 nem fog nyúlni"


És máshoz sem.

Magyarán : ELÉG a teljes törléséhez leformáznom a partícióját, és az XP-s particíót visszaállítanom aktívra?


Csak ez a két lépés elég lesz, és TUTIRA elég lesz a Windows 7, mint szoftver teljes körű törléséhez ÉS az XP visszaállításához?


Azért is kérdem, mert pl. az XP nálam úgy lett anno felrakva, hogy a rendszer nagyja a D:\ meghajtón van rajta, de a C:\ meghajtóra írta fel a legelemibb bootoláshoz szükséges állományokat.

Anno olvastam, h. van ennek egy ésszerű magyarázata, nem is akarok ezzel vitába szállni... viszont a Win7 nem fog akkor ebbe belekontárkodni pl.?

2014. dec. 9. 18:31
 9/14 A kérdező kommentje:

És máshoz sem??


Mármint a kérdőjel lemaradt a mondat végéről.

2014. dec. 9. 18:31
 10/14 Tengor ***** válasza:
Jah, elvégre az oprendszer a hibás, ha nem tud működni egy hibás hardveren (kékhalál). Igen, láttunk már olyant, hogy más oprendszer működött hibátlanul ugyan azon a vason, de mindig kiderült, hogy a hardver a hibás.
2014. dec. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!