Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Vettem 2db új notebookot asus...

Vettem 2db új notebookot asus x751l win7 telepítése után asus logo után újra indul mind a 2 állandóan?

Figyelt kérdés
többi gépen évek óta használom a telepítőt semmi baja csak ezen a 2 gépen, bios bejön de semmi, 2 elsödleges particiot hoztam rajta létre, 100gb gyári rendszer partíciót meghagytam

2014. dec. 9. 17:48
 1/2 anonim ***** válasza:

állítsd vissza a bootolást hdd-re.

ha megtetted, lehet az uefi-s boot kavar be, tiltsd le, sok értelmét eddig nem láttam.

2014. dec. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

egy régi komment segített: Ha több partíciót is létrehozol a windows telepítésekor akkor lehet, hogy nem fogja tudni melyikről induljon/bootoljon.

Nem kell újrainstallálni, elég ha a windows telepítőjében belépsz a parancssoros üzemmódba és beütöd, hogy


bootrec.exe /fixmbr

bootrec.exe /fixboot


Az első sort nem feltétlenül szükséges, de nem árthat.

A parancssor eléréséhez:

[link]

2014. dec. 9. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!