Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudok PDF dok. -ot...

Hogyan tudok PDF dok. -ot lefordítani, átírni? Tudnátok ajánlani vmi programot?

Figyelt kérdés
Term. úgy gondoltam hogy én fordítom; (nem online fordítókba másolom a szöveget) és aztán PDF-be lementem.

2014. dec. 11. 14:15
 1/6 Tengor ***** válasza:
Fogod a kedvenc szövegszerkesztődet, megnyitod a monitor egyik felén, a PDF-et a másik felén és lekezded fordítani.
2014. dec. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Thx a választ, ez se rossz megoldás de én arra gondoltam hogy a fordítás ha lehet nagyjából megőrizze az eredeti PDF struktúráját
2014. dec. 11. 14:20
 3/6 Tengor ***** válasza:
A PDF nem olyan formátum, amit szerkesztésre találtak ki. Meglehet próbálni átkonvertálni szerkeszthető formába (OpenOffice Writer pl), viszont jó eséllyel ilyenkor a formázás használhatatlanná válik (hasonló lesz a kinézete, de a formázása ettől eltérhet, pl: megnövelt sorköz helyett soremelés, betűköz ritkítás helyett szóköz, szövegdoboz helyett összevissza tördelt sorok, amiben két tartalom keveredik), így annak javításával (mert mondjuk egy szó nem fér ki rendesen) vért izzadsz.
2014. dec. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Lajos54 ***** válasza:

Hasonló feladatom volt már nekem is, szerintem a Tengor által először javasolt út a legjárhatóbb. Hasonlóképpen csináltam én is, úgy, hogy igyekeztem a Wordben az eredetihez hasonlító betütípust és méretet használni.

Utána már csak pdf-ként kell exportálni, vagy (verziótól függően) egy pdf "nyomtatóval" átfordíttatni.

A módszer előnye, hogy mindig ott látom az eredeti szöveget is, nem kell ide-oda kapkodni.

2014. dec. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Adobe Akrobat, programmal közvetlenül szerkeszthető

(ha nincs jelszóval védve!!) esetleg az ABBY FineReader karakterfelismerő (OCR), vagy a PDF-Tools alkalmazások valamelyikével, a pdf nyelvét előzetesen PONTOSAN megadva, kiválasztva a listából... konvertálni, szerkeszthető Microsoft Word formátumba.

(ezek az alkalmazások profik, de sajna az áruk is ennek megfelelő!)

kipróbálni, ingyen lehet, de korlátozott az oldalszám.

(ABBY FineReader)

2014. dec. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 tabaki ***** válasza:
Én meg nem egészen értem, mirül jó az, ha megőrzöd az eredeti struktúrát. Nem elég, ha csak pont úgy néz ki? Ki a fene és miért fogja ezt ellenőrizni, és milyen szankciókkal sújt, ha lebuksz?
2014. dec. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!