Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux Mint GPT-re?

Linux Mint GPT-re?

Figyelt kérdés

Windows 8.1 mellé szeretném telepíteni (sajnos muszáj megtartani) és bár uefi nincs, de a windows GPT táblával települt. Ezzel nem is lenne gond. A problémám ott kezdődik, hogy a telepítő nem enged létrehozni új partíciót. Próbáltam gparted-el is, de ezt kaptam:

[link]

Úgy tekint rá, mintha mbr lenne. Mi a megoldás? Állítólag Ubuntu már támogatja ez pedig arra épül. (A legfrissebb 'Rebecca' release!)


Valaki tud erre egy gyors és (fájlok szempontjából) biztonságos megoldást?


Köszönöm.



2014. dec. 13. 12:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem enged, primary partícióbol csak 4 lehet.


Bővebben: [link]

2014. dec. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ezt tudom (olvastam a hibaüzenetet, innen jöttem rá, hogy úgy tesz, mintha MBR lenne). De a GPT-ben nem csak 4-et lehet...

A kérdés továbbra is az, hogy most mit csináljak?

Nem sok kedvem van újratenni a windows-t MBR-el. (1 napos meló, mire mindent felteleptek és beállítok rajta.)

Esetleg van-e valami trükk amivel ki lehet kényszeríteni a linuxból a gpt ismeretét?

2014. dec. 13. 12:41
 3/9 anonim ***** válasza:

Az MBR megint mást, ne keverd.

A Gpaterteddel pedig vígan lehet logikai partíciókat is csinálni.

Volt már nekem 8 részre bontva a lemezem ezzel, úgy, hogy Windows volt telepítve először.

2014. dec. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Azt hiszem nem érted a problémám. Gpt != gparted

Nem keverek semmit! :)

[link]

Ebben te nem fogsz logikait létrehozni... A kérdésem, hogy ennek a használatát miképpen tudnám kikényszeríteni a linuxból? Vagy van valamilyen megoldás, hogy a windows újratelepítése nélkül megússzam?

2014. dec. 13. 12:57
 5/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
Csak egy ötlet: Windows alól létre tudod hozni a partíciót (ne formázd, csak csináld meg a partíciót)?
2014. dec. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5 Megpróbálom (bár előbb kerítek egy programot amivel ext4-et létre tudok hozni). De továbbra is tartok tőle kicsit, mert ha feltelepül valahogy de a grub nem kezeli rendesen és egyik rendszer sem indul akkor lesz csak igazi szívás! :) Legjobb lenne valahogy mbr-é varázsolni...
2014. dec. 13. 13:09
 7/9 A kérdező kommentje:

Lehet inkább ezt próbálom meg:

[link]


Van ettől jobb megoldás a problémára? (esetleg megbízhatóbb programok?)

Bár jobban örültem volna, ha a linux hajlandó támogatni a gpt-t de ha nincs más ez is megteszi...

2014. dec. 13. 13:13
 8/9 A kérdező kommentje:

Jó, ezt a megoldást is buktam! :)

Most, hogy végigolvastam, ehhez üres HDD kell. Úgy nem nagy kunszt. Így bárki megtudja csinálni egy diskpart-al is.

2014. dec. 13. 13:26
 9/9 A kérdező kommentje:
Oké, elnézést mindenkitől. Félrevezetett ez a hülye windows, mert mikor telepítettem akkor a (friss bios miatt) úgy tudtam gpt-vel települ. Elvileg a gép kezelné. Szerencsére mégsem úgy települt, ezért valóban egész egyszerűnek tűnik a megoldás: logikaivá alakítom az egyik partíciót és már mehet is!
2014. dec. 13. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!