Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » 2 kérdésem van.1. Miért...

2 kérdésem van.1. Miért kaphatok kékhalált? 2. Miért szürkül el a képernyő Fifa 15 közben?

Figyelt kérdés

1.leírás

Minden nap,amikor felnyitom a gépet,és az interneten megnyitok egyszerre 4 oldalt,akkor kékhalált kapok.De utánna magától újra indul a gép.

A gép 1 hete lett felinstalálva,meg összerakva.

AMD videókártya

Intel Core i5 proci

8 Gb RAM 64 bites op rendszer.

2.leírás

Tegnap megjött a Fifa 15,beinstaláltam,de csak az egyik CD kellett neki,a másik nem.Mindig,amikor felnyitom a gépet,akkor 1 meccset le tudok játszani gond nélkül,de a 2. meccs közben elszürkül a kép,de a hang megy tovább.Csak CTRL-ALT-DELETE-vel tudok kimenni.



2014. dec. 13. 15:03
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:

videókártya, táp, szarul van összerakva, nincs fent mind/legfrisebb driver, szóval van választék.

tudni kellene, hogy mit ír ki kékhalálnál, onnan lehet elindulni.

2014. dec. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

Felnyitod? Most laptop, vagy gép(asztali)?


Egyébként ha kékhalált kap a gép, akkor az lehet hardvers, illetve szoftveres okból.

Ez a böngészős dolog (4 lap) elég hülyén hangzik, mert először memória hibára gyanakodnék, de a Fifa 15 mintha többet enne és mégse kap kékhalált, szóval érdekes.

Én lefuttatnék a helyedben egy MEMtest-et, valamint megnézném a C:\Windows\Minidump fájlokat, ugyanis a kékhalálok okát onnan ki tudod deríteni. Ha jól emlékszem, akkor a bluescreenview nevű programmal lehet megnyitni és elemezni a fájlokat.

Amúgy a kérdésem lenne még az is, hogy a gép újonnan lett-e összerekva, illetve milyen rendszer van rajta, valamint a driverek és egyéb rendszer komponensek fel vannak rakva?

Mert a szürke képernyő is lehet hardveres hiba, viszont ha a VGA drivere szar(AMD-nél szinte mindig szar), vagy nincs felrakva, akkor abból is adódhat, viszont a böngészős dolog megint más.

2014. dec. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Lehet,hogy nem a legfrissebb a VGA,mert ma amikor felnyitottam/ha úgy jobban tetszik bekapcsoltam a gépet,akkor kijött ilyen,hogy AMD Catalyst frissítés,frissíteni frissítettem,de kijött valami telepítés,és azt nem mertem megcsinálni,ha legközelebb kijön,akkor telepítsem?

Hétfőn jön érte az,aki összerakta,és ha nem javul meg addig a gép,akkor újratelepíti.

2014. dec. 13. 15:39
 4/29 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy érdemes lett volna, vagy legalább a gyári driver-t felrakni rá, de ezt rögtön újratelepítésnél kell megcsinálni.

Meg azért elvégeznék rajta egy MEMtest-et, mert lehet, hogy hibás az egyik, vagy az az egy memóriamodul, ami van és az is okozhat kékhalált, ha pont arra a cellára/blokkra vagy mikor mire ír, ami hibás.

2014. dec. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Egyszer gyorsan valamit eltudtam olvasni angolul,ha jól értelmeztem,hogy valami új alkatrész nem jó.

Akkor abban a mappában,amit írtál,abban benne van az,amit a kékhalálnál kiír?

2014. dec. 13. 16:04
 6/29 anonim ***** válasza:
Igen. Persze meg kell találni azt a fájt, amiben pontosan leírja.
2014. dec. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Minidump.dmp néven találod meg, vagy dmp kiterjesztéssel. Bocs, de kicsit felszínes a tudásom, na meg már mióta nem találkoztam kék halállal.
2014. dec. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Rámegyek és azt írja ki,hogy a mappa nem rendelkezik eléréshez szükséges engedéllyel.

A Folytatás gombra kattintva állandó hozzáférést kaphat a mappához.

Rá merjek menni a Folytatás gombra?

2014. dec. 13. 18:08
 9/29 A kérdező kommentje:

Most Fifa közben jött a kékhalál.

Amúgy azt hiszem Asus a videókártya

Telepítettem valami AMD Catalyst Gaming nem tudom mit.

2014. dec. 13. 18:33
 10/29 anonim ***** válasza:

Igen, nyugodtan menj rá.

Mondjuk most már tényleg kíváncsi vagyok a dologra.

2014. dec. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!