Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Valaki ismer egy jó képszerkes...

Snezi kérdése:

Valaki ismer egy jó képszerkesztőt, aminek van olyan funkciója, hogy fekete-fehér képen kiemelek egy részt színesre?

Figyelt kérdés

2014. dec. 16. 09:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Fekete-fehérből nem lehet színeset csinálni, csak oda irányban működik a dolog. Vagy tudnod kell, milyen színűre akarod kiemelni, mert nem mindegy, hogy az eredeti szín kék, sárga vagy piros volt - fekete-fehér képen nem lehet megkülönböztetni, a gép sem fogja tudni, mi volt az eredeti szín.

Egyszerűbb egy színes képet fekete-fehérré varázsolni, majd utána rákopírozni az eredetiről a színes részleteket. Én legalábbis így csinálnám.

2014. dec. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Szerintem a legtöbbel lehet ilyet. Pl. Corel Paint Shop Pro

HA fekete fehér a kép

Kijelölöd a színezni kívánt részt, új réteg (color), kiválasztod a színt, amilyenre színezni szeretnéd az adott részt, fogod a kiöntőt vagy ecsetet és kiszínezed. Ezzel csak színt adsz neki de az apróbb részletek textúrák nem fognak eltűnni.


HA színes a kép,

kijelölöd az adott részt amit színesre szeretnél hagyni, inverzre állítod a kijelölést, új réteg (color típus megint), és feketére kiöntöd a kijelölést környező részeket a kiöntővel. A réteg típus választás miatt megint nem simán fekete lesz, hanem fekete fehér árnyalatos a kép.


De ha elküldöd nekem megcsinálom neked. :D

2014. dec. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Szerintem a legegyszerűbb a Photoshopban megvalósítani ilyesmit. Ha megvan a színes persze csak képed, akkor.

Ha egy adott színt szeretnél csak kiemelni egy adott területen, akkor:

Új rétegre átcopyzod a megtartandó színes részeket durva kijelöléssel is akár. Az eredeti réteget fekete-fehérré változtatod, majd az új rétegeden Ctrl + U és a többi szín (pl vörösek, kékek, stb) intenzitását lehúzod nullára. Kb ennyi, remélem segítettem.

2014. dec. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
Felejtsd el, giccs.
2014. dec. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

-szinesből ,akár a Photo Scape-val is lehet :


https://www.youtube.com/watch?v=zXmuEHIJ5iE&list=UUmP6P6iNzk..

2014. dec. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget mindenkinek !!! :)
2014. dec. 19. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!