Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Windows bosszúja?

A Windows bosszúja?

Figyelt kérdés
1 napja mindig percre pontosan óránként leáll a laptopom magától. Windows 8.1 Enterprise és ahogy észrevettem, már lejárt a 90 napos próbaidőszak (kétszer is, mert egyszer rearmmal újraindítottam). És most már nem tudom rearmozni... Ezért kapcsolgat ki? Miért nem írja ki inkább, hogy aktiváljam? Mit tehetnék ez ellen, hogy mindig kikapcsolgat?

2014. dec. 16. 18:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Igen, ezért. Például megveheted a szoftvert amit használsz.
2014. dec. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Tengor ***** válasza:
54%
Ez nem bosszú, hanem szankció. Megvásárolod és akkor nem fog kikapcsolgatni. Ez így tényleg nem esik le?
2014. dec. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Reiber Péter ***** válasza:

180napig tudtad ingyen használni. Kvázilegálisan, mert próbaidős szoftvert használni NEM szoftverkalózkodás.

Az több mint egy fél év, ajándékba.


Most már kidobál, mert letelt a próbaidő.


Azt, hogy aktiváld léccilécci, az első perctől irogatja.

Hacsak ki nem kapcsoltad (vagy valaki) mert még azt is ki lehet, onnantól nem is szól, csak ketyeg az idő.


Egyébként ha újratelepíted, és megint kihasználsz 180napot, illetlenség, bunkóság, de még mindig NEM szoftverkalózkodás.


Persze kényelmetlenség ujratelepitgetni, de valamit valamiért.

Vagy kifizeted a szoftvert a kényelmedért, vagy elvileseled...vagy nem használod.


Netezgetni, fészbukozgatni, irogatni, telefopnálni, mailezni, stb ma már csomó ingyenes oprendszer alól lehet.

2014. dec. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszi a részletes választ! :)

Én úgy terveztem, hogy majd a Win 9-et veszem meg, most fölösleges megvásárolnom a 8-ast, mert kijön mindjárt a 9es aztán akkor feleslegesen szórtam rá a pénzt... inkább akkor újra telepítem vizsgaidőszak után.

2014. dec. 16. 19:40
 5/14 Tengor ***** válasza:
A 9-es a 8.1-es. Win 10 lesz a következő.
2014. dec. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Reinstall és 180 napig megint nem lesz vele bajod!
2014. dec. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

VAlóban, tényleg win 10 lesz, és elvileg már január végétől (?).


A Reinstallt hogy végezzem? Teljesen telepítsem újra a gépet? Mert akkor elvesznek a rajta lévő programok, fájlok... Ha meg frissítem csak, akkor gondolom nem indul újra a 90 nap.

2014. dec. 16. 20:03
 8/14 tabaki ***** válasza:

Szörnyen terjed a világon a bosszú szelleme. Íme egy másik példa: Fél évig ittam hitelbe a Lejtőben, erre a csapos elkezd cseszegetni, hogy lassan fizetnem kéne. Mondom neki: Egy frászt, pont jó nekem így. Amire a bunkója berágott, és olyan szemét módon vett elégtételt, hogy nem adott több sört.

Aggasztó, mennyire elszaporodtak ezek csúnya esetek, gondoljátok meg legközelebb kire adjátok a szavazatotokat! Jut is eszembe a Magyar Tabaki Párt, amely a kommunizmus hazai modelljének sikeréért küzd: Termeljen a Microsoft képességei szerint, lophassa mindenki igénye szerint.

2014. dec. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Tengor ***** válasza:
#8, egy szavazatom a tiéd! Lehetek kampányfőnök? A többi jelölttel ( :p :p :p :p ) szemben vannak bizonyos kompetenciáim ( :|=======) ), ha érted mire gondolok, oooh vezérem!
2014. dec. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

"Azt, hogy aktiváld léccilécci, az első perctől irogatja. " --> hát nekem nem írta ki egyszer se, csak a sarokban az asztalon írja, hogy a próbaverzióból hány nap van még hátra. Ma reggel ahogy bekapcsoltam, először írta ki, hogy aktiváljam. És nem kapcsoltam ki. A laptopomra én magam telepítettem, senki más nem fért hozzá...


"Ez nem bosszú, hanem szankció." --> ezért mondom, hogy bosszú, mert aljas sunyi módon kapcsolgatta kifelé, úgy hogy először azt hittem, VÍRUS.

2014. dec. 17. 07:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!