Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan exportáljam a digitaliz...

Hogyan exportáljam a digitalizált VHS fájlokat?

Figyelt kérdés
".mpg" fájlok, 1-10GB-osak, megvágtam őket, hogy DVD-re férjenek, de az exportnál gondok vannak, úgy sikerült megcsinálnom, hogy a DVD lejátszó nem ismeri fel (philips dvp3880). 720*576 a videók felbontása, ha ez lényeg. Minőséget nem nagyon szeretném tovább rontani, és jó lenne, ha egy videót időben megfelezek, akkor adatmennyiségben is a fele maradna. Eddig Premier Pro CC-vel szenvedtem, de nem tudom, hogy pontosan milyen formátumban, beállításokkal kellene megoldanom a helyzetet. Köszi előre is!

2014. dec. 18. 05:59
 1/2 coopper ***** válasza:

Szia.


A felbonts is számit, de a bitrate is (Milyen bitratéval digitalizáltad ?)


Szerintem a legegyszerübb dvd-videová átkonvertáltatni (értelemszerűen a DVD-video szabványnak megfelelő bitrate lesz a konvertálás eredménye) :


"A DVD-n kiadott filmek MPEG-2 videotömörítéssel, valamint Dolby Digital AC–3 hangtömörítéssel kerülnek a lemezekre, ez utóbbi rendszerint sokcsatornás változatban. A DVD filmek adatsebessége általában 3 és 10 Mbps között van, és jellemzően a tartalomhoz alkalmazkodik."


forrás : [link]


A konvertáláshoz programok (álltalában fizetősek a programok):

- ConvertxtoDVD : [link]

- Neróvisionnal is megpróbálhatod : [link]


illetve az összes nagy progi tudja (szerintem) : Adobe, Sony , stb,stb.


Sok sikert.

üdv.

2014. dec. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy az mpg fájljaiddal nincs semmi probléma, csak a lejátszód nem kezeli a fájltípust.


Legjobb lenne a Premierből közvetlenül dvd-be exportálni.


A már elkészült mpg fájlokat is használhatod szabványos dvd lemez készítésére. Megfelelő program használatával át sem kell konvertálni, így garantáltan nem romlik a minőség. Neroban dvd készítéskor a Smart Convert funkció biztosítja ezt, de van sok más is.


Az sem kizárt, hogy a fájlok kiterjesztését vob-ra átírva már felismerné a lejátszód.

2014. dec. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!