Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért szaggat a The elder...

Boricza kérdése:

Miért szaggat a The elder scrolls morrowind?

Figyelt kérdés

Konfigom:-Intel Pentium 2.40 Ghz (1mag)

-1 gb DDR 1-es memória

-Geforce fx5500-as videókártya(256mb)

Ha leveszem a látóhatárt alacsonyra akkor tűrhető,de ha felviszem magasra akkor szaggat,de alacsonyon nem jó

És alig megyek 20 lépés máris ezt ítjs:Terület betöltés olyan idegesítő,nem lehet valahogy kikapcsolni?



2014. dec. 18. 15:17
1 2
 1/13 CspCsj ***** válasza:

Játékoknál minimális és ajánlott konfigurációt is meg szoktak adni.

Sajnos ez a gép csak a minimális konfiguráció környékén/alatt van, így a minimális beállításokkal működik elfogadhatóan/tűrhetően.

2014. dec. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 CspCsj ***** válasza:

Jav.:

Ezt elnéztem. (Oblivion ugrott be)

A Morrowind-nek jóval alacsonyabb a gépigénye:

Pentium 3 processzor, 256MB memória, DirectX 8.1 videokártya 32MB memóriával.


Nézd meg a Morrwond.ini beállításait tartalmazó szöveges fájlt a játék mappájában:

[link]


Módosítás előtt a biztonság kedvéért mentsd el az eredeti fájlt.


Milyen értékek szerepelnek a következő beállításoknál?

- DontThreadLoad (betöltés külön folyamatként, ha 1 akkor a főprogram tölt, ha 0 akkor külön folyamat)

- ThreadPriority (a betöltés és a fő program elsőbbségének állítása, ha 0 akkor egyenlőek, a negatív akkor a főprogram kap elsőbbséget, ha pozitív akkor a betöltés az eslődleges, de ilyenkor lassulhat a játékmenet)

- ThreadSleepTime (töltések közötti idő, növelésével ritkábban tölt, de túl nagy időnél szintén akadozik)

2014. dec. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

DontThreadLoad=1

ThreadPriority=-1

ThreadSleepTime=4


így jó vagy mit állítsak,hogy ne szaggatson?

amúgy köszi :Ö

2014. dec. 18. 16:14
 4/13 CspCsj ***** válasza:

Az elsőt 0-ra az utolsót kicsit nagyobbra írd át, mondjuk 8-ra. (ha rosszabb lesz akkor megpróbálhatod még 7-6-5-4, de ha jobb lesz akkor még emelhetsz rajta)


Sajnos nekem nics meg a játék, illetve teljesen más a gépem, így konkrétumokat nem tudok mondani, de remélhetőleg javul valamennyit.

2014. dec. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 CspCsj ***** válasza:

Szerk.:

Elfelejtettem, hogy egyesével érdemes módosítani, így ha romlik, akkor egyből tudod melyik beállítás miatt.

2014. dec. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hát semmit nem javult próbálgattam,17-20 fps-em van ezt nem értem,ha a földet nézem akkor van 38 de miért??
2014. dec. 18. 17:39
 7/13 anonim ***** válasza:
Mert ha a földet nézed, akkor nem kell a videókártyának annyira dolgoznia. Akkor csak a földet mutatja, nem kell a többi karakterrel meg épületekkel foglalkoznia. Amúgy ennek a konfignak vinnie kéne normálisan a Morrowindet. Szerintem már régen volt újratelepítve a géped, vagy szimplán már annyira öreg, hogy tönkremegy lassan.
2014. dec. 20. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 CspCsj ***** válasza:

Javítás (patch) van telepítve a játékhoz?


A látóhatáron kívül a többi grafikai beállítás milyen? Felbontás mekkora?

2014. dec. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

1.6.valamenniy van telepítve

felbontás 1024-es

látótáv a felén van és az árnyék pedig a minimumon de még be van kapcsolva

2014. dec. 22. 13:30
 10/13 A kérdező kommentje:

1.6.1820-as patch van telepítve

De néztem van hozzá 1.6.6 beta is, azt telepítsem?

2014. dec. 22. 13:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!