Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szeretnék megtanulni magamtól...

Szeretnék megtanulni magamtól programozni leginkább a python fogott meg megfogom tudni tanulni egyedül?

Figyelt kérdés

2014. dec. 18. 21:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Itt próbálkozz: [link]

Angol tudás szükséges.

2014. dec. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom,hogy anyanyelvi szinten de erős közép fokon beszélem a nyelvet de eléggé gondot okozna a fordítgatást és lassítaná a tanulást. Esetleg valami hunygari?
2014. dec. 18. 21:27
 3/8 anonim ***** válasza:

Magyarul ez elérhető:

[link]


Nem akarlak elkeseríteni, de a codeacademy elriasztott, akkor az nem erős középfok, hanem gyenge. Vagy még az se. Legalább az angolodat is fejlesztenéd tanulás közben, hidd el szükséged lesz rá később is.

2014. dec. 19. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha önállóan akarsz tanulni, akkor meg kell tanulni angolul legalább írni-olvasni. Jelen pillanatban nincs más értelmes út.


A másik, ami még szerintem feltétlenül szükséges, az az, hogy legyen valaki, aki mentorál. Aki ért a programozáshoz. Átbillenthet a kezdeti problémákon. Legjobb egy igazi hús vér ember.


Eddigi ismereteim szerint az alábbi könyv az egyetlen olyan könyv, ami abszolút kezdőket céloz meg. Egyre több embert látok a fórumokon, akik csinálják és haladnak vele.


learnpythonthehardway.org


A kérdéseidet leginkább itt válaszolják meg tapasztalataim szerint:

www.reddit.com/r/learnpython

www.daniweb.com/software-development/python/114

2014. dec. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mégegy megjegyzés:

Én elhiszem, hogy a normál köznyelvi angolt jól beszéled. Ha mondod. De ez egy szakma szaknyelve a saját terminusaival, amit külön meg kell tanulni. Ha a bootstrap-ról neked a csizmahúzó jut eszedbe, a stringről pedig a cipőfűző, az accountról a számla, a recordról a zenefelvétel, akkor meg kell békélned azzal, hogy ezt az angolt még nem beszéled.

2014. dec. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nos igen, ahogy a többiek is írták előttem, programozóként nagy szükség van nyelvtudásra, de leginkább szakmai nyelv tudására.

És ez az, amit a codeacademy-n normálisan el lehet sajátítani bizonyos szinten. Az az oldal megtanít a programozás alapjaira, és legfontosabb dolgaira, utána pedig az ott szerzett tudással már tovább tudsz fejlődni további anyagok segítségével.

Mellesleg szerintem sokkal barátibb egy angol interaktív oktatóanyag, mint egy magyar 300 oldalas száraz könyv :)

2014. dec. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nehéz elfogadni, hogy angol, ha szinte sose volt dolgod angol környezettel, de idővel hozzá lehet szokni.
2014. dec. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Látom,sokan félreértették a tegnapi válaszomat. Nincs bajom az angollal régi nyelvhasználó vagyok:) külföldön is dolgoztam egy darabig ott sikerült inkább elsajátítani a nyelvet de nem ragozom tudok irni és olvasni:) Csak a tanulásra értettem,azért még is jobb egy magyar nyelvű oktató anyag. Viszont a codeacademyt elkezdtem nagyon élvezhető az tuti. De ncore-on találtam egy magyar nyelvü pdf-et python-hoz szal ez tökéletes már másodjára olvasom és csinálom a feladatokat. :) Köszönöm minden kedves válaszolónak a segítséget és a linkeket.
2014. dec. 19. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!