Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan, mivel tudnék egy...

Hogyan, mivel tudnék egy képből szabályos kör formában kivágni?

Figyelt kérdés
Szóval a kép közepét kör alakban kivágni?
2014. dec. 20. 20:50
 1/3 tabaki ***** válasza:
Bármelyik képszerkesztő programmal, de nem ártott volna, ha kissé pontosabban is körülírod, mit akarsz végeredményként elérni.
2014. dec. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ennél pontosabban hogy írjam le? Azt szeretném, hogy egy normális, téglalap alakú képből kivágjak egy kört, és eredményképp egy kör formájú képem legyen.

Csak a picasat ismerem, de ott nem tudok. Phtotoshop is van a gépen, nem nagyon tudom kezelni, de megpróbáltam vele kivágni, nem ment, nem tudom, hogy kéne. Gimp is van, de nem tudom, azzal hogy kell vagy lehet-e.

2014. dec. 20. 22:25
 3/3 tabaki ***** válasza:

Máris sikerült pontosabban leírni -- például egyszerre kiderült, hogy nem a lyukas képre, hanem magára a kivágott részre van szükséged. Ez máris kizár néhány további kérdést, de továbbra is homályban hagyja, hogyan akarod használni a kapott képet. Na mindegy, nem nekem fontos.


Gimp: Az Ellipsziskijelölő használata közben nyomd a Shift gombot is, akkor szabályos kört húz. Amikor megfelelő helyen van a kijelölés, Ctrl+C, utána Shift+Ctrl+V. Ha a körön kívüli részek átlátszóságát meg akarod őrizni, exportáld PNG formátumba.

2014. dec. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!