Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha egy laptopon lecserélem az...

Ha egy laptopon lecserélem az operációs rendszert, ugrik a garancia?

Figyelt kérdés
Anyósnak vettünk egy laptopot, hogy tudjunk skype-on beszélgetni, mert külföldön lakunk. Magyarba lett véve a gép pár napja a tecso-ból. 2 év gari van rajta. Azt mondja anyós, ma elment hozzá egy fickó-barátnőjének rokona-, aki ért hozzá és állítólag nem indul a gép, csak írja, hogy elméletileg windows 8 van rajta. De nem akarja betölteni. És azt mondta anyósnak, hogy meg tudná kerülni, de elveszne a 2 év gari. Most ilyenkor mi van, mért nem indul? Nem tudom elhinni, hogy ha az ember rárak egy másik op rendszert akkor elveszíti a garit....tényleg így megy ez otthon? Innen távolról nem tudunk segíteni neki, már a számítógép kábelének összedugdosása is fél órába került, mire megértette. (Asztali gépet használt eddig, az össze volt rakva, azon csak annyit kellett neki betanítani, hogy hogy kell bekapcsolni, elindítani a skype-ot. Karácsonyra akartuk a meglepit, hogy akkor már tudjunk beszélgetni, mert galyra ment az asztali gép. Így elég nehéz megmondani, hogy mi a baja, én se tudom, csak annyit, hogy nem indul rajta az op rendszer. Vigye vissza?
2014. dec. 22. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem.
2014. dec. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én is mondtam neki, hogy szerintem se vész el a garancia, mert én úgy tudom, hogy a hardware-re szól. Nem is lenne logikus, ha nem lehetne rátenni új op rendszert. Ennyi erővel ne is nyúljon semmilyen formában a géphez. Az ipse valószínű csak azért mondta, mert nem akart nyűglődni a telepítéssel. De azt nem értem, hogy mért nem indul, hogy hogy nem rakták rá gyárilag a rendszert...előfordulhat ilyen, vagy csak nem ért hozzá?
2014. dec. 22. 17:27
 3/6 anonim ***** válasza:
ha megfejeli a kijelzőt és betörik akkor igen.
2014. dec. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy aktiválni kellett volna vásárlás után az operációs rendszert, ez nem történt meg, így nem hajlandó elindulni. Nincs senki aki annyira értene hozzá, hogy megnézné mit ír ki, vagy mit mutat?
2014. dec. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem, a garancia csak a hardvert érinti. A Win8-at mindenképpen töröljétek le, a 7 jobb. És egy jótanács: windózos gépet ne vegyetek, mert annak az árában benne van a windóz ára is!
2014. dec. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: Csak ugyanabba a tecsóba lehet visszavinni, vagy máshova is lehet?
2014. dec. 22. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!