Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Létezik ilyen funkció az...

Létezik ilyen funkció az Excelben?

Figyelt kérdés
Logikai függvényen belül ("ha"), akkor teljesülne az igaz állítás, ha egy kijelölt cellatartományon belül létezik 110- vagy annál nagyobb érték. Egy körülbelüli függvénynév említése már hatalmas segítség lenne. Köszönöm a segítséget.

2014. dec. 23. 17:29
 1/3 coopper ***** válasza:

Szia.


Szerintem van. De majd megmondod, hogy jól fogtam-e fel amit szeretnél :


Tehát :


Van az EXCEL-ben MAX függvény : =MAX(A1:D10) Ez az A1-től D10-ig terjedő cella tartományból megmodja a legnagyobb szám értékét. Most már csak a HA függvényt kell rátenni :

=HA(MAX(A1:D10)>110;"IGEN";"NEM")


Tehát ha a maximum nagyobb mint 110 "Igen" feliratot kapsz, egyéb esetben "Nem" feliratot.


Sok sikert.

Üdv.

2014. dec. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Talán tökéletes, köszönöm szépen! Annyi nehézség akadt, hogy ugyanezen cellatartományon belül szeretnék még egy logika képletet megadni, ami így szólna: Ha a cellatartományon belül van olyan szám, ami <=100, akkor...


Ezt sajnos a max -al már pont nem tudom :(


Ha esetleg lenne tipped, örömmel fogadnám.


Még egyszer köszi, sok segítség volt!

2014. dec. 23. 22:31
 3/3 coopper ***** válasza:

Szia.


A MAX párja a MIN függvény erre jó, és ha együtt szeretnéd a két feltételt akkor van logikai müveletes függványe is az excelnek, jelen esetben a a VAGY függvényt látom használhatónak, de használhatod az ÉS függvény is csak annak szerintem nics eredménye (>=110 és <=100, ilyen szám nincs)


Tehát valahogy igy : HA (VAGY (MAX(A1:D10)>=110;MIN(A1:D10)<=100);"IGEN";"NEM")


Sok sikert.

Üdv.

2014. dec. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!