Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen kodekeket töltsek le...

Milyen kodekeket töltsek le 4K filmnézéshez?

Figyelt kérdés

2014. dec. 25. 16:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
Semmilyet. VLC és vas hozzá.
2014. dec. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ami a film dekódolásához szükséges. Külön 4k meg nem 4k kodek nincs.
2014. dec. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Csak tudod eddig a MPCHC vel néztem és a yutubon is símán ment mozzilán is most meg MPC HC alatt és mozzilán is hazaveri a gépet a kékhalál és az írja ki hogy elfogy a memória zárjak be mindent . De nem fogy el semmi mert 12G a virtuális meg 2,5G a fizikai ami szabad de amúgy is nonszensz mert mondom hogy eddig így néztem és jó volt.


Most felraktam egy DIVIX 10 playert ami 4K ra hírdette magát azzal le tudom játszani ha hozzá társítom de az idegesít hogy a mozzilán egy yutobot már nem nézhetek meg mert ha 1440p re rakom akkor falhozvágja a gépet és reset ujraindítás .

2014. dec. 25. 16:56
 4/11 anonim ***** válasza:
Vírusos lehet a géped, rakd újra.
2014. dec. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Látom hiba volt karácsonykor értelmes válaszokat várnom .


A rendszer kb egy hetes amúgy se tudom milyen logikával jutottál el odáig hogy vírus azokból amit leírtam.


Egyébként ahhoz hogy nem kell kodek üzenem https://www.youtube.com/watch?v=yYy5nD25PPc&feature=player_d..


És ezt is letöltöttem. Na mindegy mostmár ha lehet csak 25 év feletti válaszoljon.

2014. dec. 25. 17:14
 6/11 anonim ***** válasza:

"A rendszer kb egy hetes amúgy se tudom milyen logikával jutottál el odáig hogy vírus azokból amit leírtam. "


Feltételeztem, hogy nem vagy olyan hülye, hogy ennyi idő alatt magadtól hazavágtad. Ezek szerint mégis.

2014. dec. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Még mindig itt vagy te napközis ?


Szerinted hány mp alatt vágom le hogy közöd nincs az informatikához.Kisfiam ilyeneket hogy a vírusra az az orvosság hogy rakjam újra az oprendszert a 15 évesek szoktak mondani egymásnak és még meg is teszik de téged az se zavart amit leírtam .


Tehát igen is létezik 4k ra kodek x265 vagy h265 ,utánanéztem és más fórumokon is anyázták az adobe flash playert amiér a yutubon 4k nál omlasztja össze az egész böngészőt .


Nekem meg a jól megszokott lejátszómba sem fér valamiért bele miután újra tetettem öt év után a rendszert és újra letöltöttem a MPC HC t ez fogadott . Képzeld kisfiam nodom is van ami ahogy az elmúlt 5 évben és 14000 óra használatban szépen kiszűrte a vírusokat most is szűr de ha lenne is vírus nem az lenne a megoldás hogy újratelepítek .Tudom neked ezt még nehéz megérteni mert ti havi szinten teszitek újra a rendszert mindenféle piszlicsáré "vírus" ürügyén . Volt ilyen osztálytársam ne aggódj.


És annyira nem létezik 4k kodek hogy végül le kellett töltenem a divix10 playert ami viszont vígan lejátsza csak én azt szeretném ha egy player játszana le minden formátumot és nem aszociálnálnak három felé a különböző mp4 mts mpeg filmjeim. Így is van olyan mp4 ami ez okból a divix plajeren hang nélkül játszódik le hiszen a kiterjesztés az csak egy kabát de ezt úgysem érted mert szerinted ha kék képernyőt látsz akkor újra kell rakni a gépet.


Ezért a válaszod annyira hasznos amennyire látod és ne csodálkozz.

2014. dec. 25. 21:40
 8/11 anonim ***** válasza:

Elég lekezelő tudsz lenni az nem vitás.

Mivel a kérdés 4K kodek-ről szól tény hogy létezik amiről tudsz is tehát már is megválaszoltad.

Gyakorlatban nincs szükség kodekre erősebb vasparipákon simán fut.A hardveres gyorsítás szükséges és én itt sejtem a hibát nálad.Szerintem amint próbálja a hardveres gyorsítást rendszerösszeomlást okoz.Video driverek gondolom rendben-DirektX gondolom rendben és ekkor is előfordul hogy régebbi DX9 hiányában hibásan működnek.

Az általad említett kodek a flash player hibáit képes kiküszöbölni és ezáltal kisebb teljesítményű gépeken is elméletileg lagg mentesen fog futni.Még nem próbáltam és nem is fogom amíg problémamentesen fut a gépemen.

Egy 40+ os.

2014. dec. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Jelenleg directx 11 van de lehet hogy 11.1 mivel az a platform frissítés is felkerült csak vnidóvzék szerint is nem írja ki ...


De a flash player elvileg megoldódott hogy a folyamatos lejátszás kényszerítést kikapcsoltam vga n.


Ami nem oldódott meg hogy a Windovs media playerek továbra sem tudják lejátszani a 4k t "elfogy a memória" hülyeséggel traktálnak meg az "AMD képernyővezérő összeomlott de utána kijavult" és ilyen hülyeségeket ír ki .


Divix playerrel érdekes módon nem fogy el az amúgy 12G memória csak mert egy szutyok filmet akarok lejátszani .


Akkor mi lenne ha elkezdenék blenderbe szórakozni fölrobbanna a gépem LOL-.


Ilyenkor értem meg azokat az embereket akik mac ot használnak .

2014. dec. 26. 14:02
 10/11 adrikft válasza:
Nek DivX 11 pro van és simán lejátssza.
2015. márc. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!