Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Létezik erre szoftveres megoldás?

Létezik erre szoftveres megoldás?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy van egy nagyon erőszakos nagypapám, aki sajnos nagyon sok mindennek nyers erővel esik neki. Van, hogy a konyhában, van, hogy a MediaMark-tos pultossal szemben, de ez különösen igaz a műszaki, számítástechnikai, PC-környéki dolgokkal, sokszor az eszközök nagy-nagy kárára.

Mostanában sokszor volt, hogy számítógépes feladatokban mentem le neki segíteni. Jobbára azért is segítek, mert az ő részéről megértem, és kissé sajnálom, is, hogy egy olyan korba lett időskorára belekényszerítve, aminek jelentős részét egy, az társadalom okoskodói által permanensen túlbonyolított tudomány hatja át.

Másfelől most már egyre rosszabb néznem, ahogy a rokonság lévén megkapja a jobbnál jobb, valóban nagyon jó képességekkel és használhatósággal felszerelt műszaki eszközeit, és a nyers erőszakos magaviseletével, már-már kritikus türelmetlenségeivel, a számítógépe(I) kínzásával, szadizásával - van, amit meg egész egyszerűen ott hagy porosodni - kicsinálja őket.

Függetlenül attól, hogy mennyire irigylem Tőle ezeket, nagyon rossz nézni hogy olyan értékek vannak nála rosszul és szadista magaviselettel használva, ami 3 szegény családot is bőven kiszolgálna (ha lenne rá igény).

Én például 8 évig masszívan használtam a tőle már eleve használtan kapott 350 MHz-es gépet, csak 2-3 éve tettem le, egész addig mindenben ki tudott szolgálni nagyobb gondok nélkül, és valamilyen állítólagos alaplapi hibát leszámítva (ami kb. abban nyilvánul meg, hogy a zümmer ezt jelzi, illetve XP-nél kikapcsolással vannak zavarok) még most is tudnám használni. Őnála meg heti szinten fordulnak elő újabb-és-újabb gondok.


A legutóbb elkezdtem beállítani úgy a gépét, hogy lehetőleg minden, amit ő használna a nap során ÉS a lehető legjobban megakadályozza a gépe szoftveres szétverését ill. teleszemetelését, és ami csak egyszerre indítható, az a bekapcsolástól kezdve hozzányúlás nélkül magától induljon (a levelei, MSN-bejelentkezés, stb.)

Ebbe beleértve már van arra is módszerem, hogy billentyű-/egér-szimulációkkal a máshogy nem automatizálható jelszavas belépéseket, előkonfigos dolgokat, stb. autómatikusan csinálja a program.


Viszont az a gond, hogy ő amint meglátja az asztal és a start-menü indulását/felvillanását, makacsul, agresszív fejjel egyből elkezd kattintani, aminek aztán egy hatalmas káosz és csontrafagyás a vége.


>> SZÓVAL : Szükségem lenne egy olyan szoftveres, vagy akár netán C-ben vagy C#-ban implementált megoldásra, ami egy fél-1-másfél percre ellehetetleníti az egér és a billentyűzet jeleinek érzékelését, egyszerűen szoftveresen kikapcsolja azokat. Esetleg ha van rá mód, a képernyőt is (laptop(ok)ról van szó).


Előre is köszönöm az esetleges segítséget! :)



2014. dec. 29. 18:22
1 2
 1/12 jan1k4papa ***** válasza:
Jesszus
2014. dec. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Ne jesszusoz, mert más azt hiszi, hogy meg lett válaszolva a kérdésem, közben meg csak egy indulatszó érkezett kommentnek.


Amúgy azt kifelejtettem, hogy olyan megoldás lenne a legjobb, ami Windows XP-vel ÉS Windows 8.1-el is kompatibilis, működő, mert ezt a kettőt használja a nagypapám. Utóbbi köszönhetően annak, hogy apukám sem anyukámnak, sem testvéremnek, sem nekem nem hitte, és nem is akarta meghallani, hogy kidobott ___súlyos___ 200.000 (vagy tán még annál is több) az, amit most költött nagypapámra karácsonykor. :=(

2014. dec. 29. 18:46
 3/12 anonim ***** válasza:
58%
Ne engedd technikai eszközök közelébe.Öreg,húgyagyú,idegesíti,hogy hüŁye az egészhez és a technológián vezeti le a feszültségét.Nem érdemli meg,hogy használja.Rejtvényezzen,járjon nyugdíjas klubba,sörözzön a kugli mellett,stb...
2014. dec. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
41%

Egy kis OFF-fal kezdek, de hadd ne kelljen már szó nélkül hagynom azt az erősen túldramatizált technofób bevezetést.

Bele lett kényszerítve, hogy azokat a csúnya és gonosz technikai eszközöket használja? Én ezt kötve hinném. Ha tényleg olyan idős, akkor nem valószínű, hogy még dolgozik, szóval az, hogy a munkája miatt muszáj számítógépet használnia, az kilőve. Gondolom, az a helyzet sem áll fenn, hogy pisztolyt szegeztek a halántékához, hogy márpedig most leül, és használni fogja azt a sátáni ketyerét.

Innentől kezdve őt senki nem kényszerítette bele semmibe. Rengeteg embert ismerek, akik nyugdíjas korúak, vagy annak a közelében vannak, és nagyon jól elvannak PC nélkül. A 80 éves nagypapám diplomás értelmiségi ember, és nagyon jól elboldogul számítógép nélkül is. Senki nem kényszeríti rá, hogy használja. Ha valaki mondjuk adminisztratív munkakörbe kerül, és kénytelen lesz PC-t használni, na az már kényszer. Az, hogy ő ilyen-olyan okokból gépezni akar, de képtelen normálisan megtanulni, az nem kényszer.

Azt valóban nem választhatta meg, hogy milyen korban legyen idős, de arra, hogy milyen technikai eszközöket használjon, senki nem kényszeríti.

"aminek jelentős részét egy, az társadalom okoskodói által permanensen túlbonyolított tudomány hatja át"

Tudod, ha nem lennének - midnen történelmi korban - azok az "okoskodók", és nem erőltetnék azt a "túlbonyolított tudományt", akkor még mindig valahol a barlangokban ugrabugrálnánk a mogyoróvessző és tapló segítségével meggyújtott tábortűz körül, büdös, koszos állatbőrökbe bújva élnénk, és nyers vadhúst fogyasztanánk.

Tudod, ha nem "bonyolítanák túl" a tudományt és a technikát, akkor most nem tudnál kényelmesen egy többtízezer emberhez eljutó fórumba irogatni, nem tudnál 50 tematikus tévécsatorna közül válogatni, nem tudnál gombnyomásra a szomszéd városban élő rokonoddal/barátoddal/barátnőddel/stb beszélgetni, nem tudnál akármit pár nap alatt akár az ország másik feléről is megvásárolni, és nem utolsó sorban lehet, hogy már rég meghaltál volna feketehimlőben, gyermekbénulásban, szamárköhögésben, vagy egy egyszerű tetanuszban.

Persze, mindennek vannak hátrányai is, de a történelem azt igazolja, hogy azok a változások maradnak fenn, amelyeknek jóval több előnyük van, mint hátrányuk. Szóval azért nem kéne ilyen drámai módon leszólni a tudományos és technikai fejlődést, főleg nem azért, mert a türelmetlen és arrogáns nagyfaterod képtelen várni pár másodpercet. Mert ez nem az emberiség meg a technika hibája, hanem egyedül az övé.


A filozofálást befejezve térjünk rá a lényegre!

A felvázolt probléma egyértelműen nem technikai jellegű, hanem mondjuk úgy, a hiba a felhasználóban van. Mellesleg azért az is művészet, hogy pár kattintással csonttá fagyaszd a gépet.

Ennél fogva a problémát is a felhasználó felől kell megközelíteni. Nem kell 180-as IQ megérteni, hogy a gépnek van egy bizonyos betöltési ideje, és 5-10 másodperc várakozásba még senki nem halt bele. Ha meg valaki ennyire nem képes, arra már bocsánat, de csak azt tudom mondani: hülyeség ellen nincs orvosság.

A szoftveres megoldással meg az lenne a baj, hogy nyilván az is csak a rendszer betöltődése után tudna lefutni. Esetleg úgy lehetne megoldható, hogy iratsz egy egyedi drivereket a billentyűzethez, egérhez és VGA-hoz, ami pont azt csinálja, hogy betöltődés után X másodpercig nem fogadja az inputot, és semmiféle kimenő jelet nem ad. Az már más kérdés, hogy nem nagyon fogsz rá embert találni, aki ezt megírja neked.

(Megjegyzés: a nyelv jelen esetben teljesen mindegy. Lehet akár assemblyben, Visual Basicben vagy FreePascalban is szuperul megírni valamit, ha valaki ért hozzá.)

2014. dec. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

"Öreg,húgyagyú,idegesíti,hogy hüŁye az egészhez és a technológián vezeti le a feszültségét.Nem érdemli meg,hogy használja.Rejtvényezzen,járjon nyugdíjas klubba,sörözzön a kugli mellett"

Na ez azért szerintem már annál jóval erősebb feddés, minthogy én azt leírtam, hogy erőszakos. És eléggé durva túlzás is. Tett Ő le azért dolgokat az asztalra, még mostanában is. Járt Ő eléggé de istenbizony magas értelmiségi körökben is. Úgyhogy egyszerűen irreleváns az, hogy ehelyett "járjon nyugdíjas klubba,sörözzön a kugli mellett". Más kérdés hogy tényleg nem odacsapni kéne a dolgokhoz.


"Ha tényleg olyan idős, akkor nem valószínű, hogy még dolgozik, szóval az, hogy a munkája miatt muszáj számítógépet használnia, az kilőve."

De, még mindig dolgozik, elég sokat, és úgy látom van, hogy eléggé jelentőségteljes dolgokat.

Nagyon sok számítógépes probléma fűződött nála ahhoz, hogy meg tudja írni a könyveit, és az a kedves szerkesztőség hajlandó legyen így a papámon keresni. Merthogy minden olyan munkát, ami a szerkesztő, vágó, grafikus feladata volt, neki, vagyis az Ő nevében nekünk (néhol így nekem) kellett elvégeznünk, mert csak így tudta kiadatni a könyveit. Mert azt már azért hogy magyarázzuk, hogy egy 80 éves sokdiplomás a könyvkiadók élősködő szintjén vívjon csatározásokat, hogy márpedig ez az Ő szakterületük.


Szóval igen, 1) dolgozik, és 2) nem pisztolyal, de kényszerítve van a dologra.


Ezenfelül, mivel ugye néha belelátok a dolgaiba, látom, mennyi töménytelen mennyiségű levelet kap. Napi szinten, akár több tucatot. És ezek nem mindenféle tinichat szintűek, nagyrészt kollégák közti szakmai levelek. Vagy ha rokon is, olyan, akinek lenne mit írni. Vagy ép a szerkesztőségtől jött szerződéses kisbetűs baromságok.

És ugyebár postára már ki jár? Ő szívesen legyalogolna amúgy, ha lenne értelme.


"A 80 éves nagypapám diplomás értelmiségi ember, és nagyon jól elboldogul számítógép nélkül is. Senki nem kényszeríti rá, hogy használja."

Szóval ezt én szerintem, ha nem is teljesen, részben megcáfoltam az ő nevében.


----------


Az együttérzésbeli technofóbiáról pedig annyit, hogy általánosan nem a számítástechnika tudományát tartom negatívumnak/szükségtelennek, sem a megalapozóit "okoskodónak", hanem a _későbbi_ túlbonyolítását tartom értelmetlennek és öncélúnak.

Mert amit én most nem értek, hogyha pl. anno a holdraszállásokat, ami tudtommal egy eléggé nem hétköznapi precizitású és összetettségű műveletsor, C64-esek szintjén és kapacitásán el tudták végezni, akkor most miért is van szükség a sokezerszeresére, hogy a Vista kegyeskedjen 2 perc után végre felállni (pl.)??


+legutóbbi eset : nemtudomhányadszorra jött be a most kapott Asus-án, hogy regisztráltassa. Ott hirtelenjében nekem se jutott más az eszembe, tudván hogy mennyire baromi agresszívek ezek a beépített gyári programok, megcsináltattam vele a regisztrációt; megadott minden adatot, volt vagy 5 tucat, és akkor nem túlzok (ami kényesebb volt neki, nyílván fake dolgot kitalált). Aztán utána nézni, most akkor miért nem tud belépni abba a bizonyos fiókba. Nézem én is, E-mail cím és jelszó egyezik, dehát akkor miért nem jó?? Hisz a jelszót még én is írtam be. Na jó, dühömben rámentem az elfelejtett jelszóra, erre kiderül, hogy a címre nincs is fiók. MOST AKKOR HOGY VAN??!! 30 sec.-el előtte csinálta meg a szemem előtt, akkor mi is volt tulajdonképpen az a "regisztráció"??!


Ezt már én nem vágom... hát akkor Ő hogy boldoguljon ezekkel?

De ez még igazából csak a piti része... de gondoltam, említem már, hogy azért érthető is legyen kicsit az Ő szemszögéből is.


Azonban való igaz, Ő sajnos már kevesebbért is odacsap. Ezért is írtam ki a kérdést, meg írtam le, hogy miért nem tudom tovább nézni a gépek szekálását.



Az valóban igaz és megfontolandó, amit írtál, hogy a program, ami lekapcsolná a beviteli eszközöket az indulásra, ugyanúgy csak a rendszer felállása után tudna indulni, így lényegében nem nagyon tudna működni.


Viszont végülis a közeljövőre a következő dolgokat találtam ki:

Kell egy program, lehetőleg csak a legszükségesebb rendszerszolgáltatásokból/rendszerhívásokból megírva, aminek annyi a feladata, hogy 2 programot elindít, ezek közül az egyik a KeyFreeze, a másik meg az explorer.exe, azaz az intéző.

Először a Registry-ben az intézőre mutató bejegyzést/bejegyzéseket a WINDOWS\explorer.exe-ről átírom ennek a programnak az útvonalára, így a belépés után legeslegelőször automatice ez indul. Ez után ez a program indítja a KeyFreeze-t, vár pár másodpercet, amíg aktiválódik az, majd indítja a valódi intézőt. Nyílván be kell lőni kb., hogy meddig tart, amíg elindul/bekapcsol/bejelentkezik minden, ez kb. 2 perc környékén lesz szerintem. Ezután a program kilövi a KeyFreeze-t, majd legvégül lelövi saját magát is.

Így persze sejtésem szerint a Sajátgép meg Intéző ikonokat start-menü-ből, innét-onnét ki kell szedni és más parancsikonokat felállítani hozzá (ahhol éppen a Registry-s bejegyzés határozza meg az útvonalat), de szerintem ez lenne a legkevesebb.


??? Vélemény?

2014. dec. 30. 01:21
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a 2 perc kegyetlenrossz érték egy új géptől. Ha már ennyit költöttetek rá, le kellene tornászni úgy 5-10 köré a felállást (hidegindítás 30-60sec alatt simán lehetséges).

Gyors HDD, SSD, tiszta rendszer fölösleges programok nélkül.


A probléma fel meg is oldódna, ha továbbra is zavarja akkor tényleg a kezére kell csapni (vagy többször elmagyarázni), hiszen mégis százezreket pancsolhat el egy jó rúgással.

2014. dec. 30. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"Szerintem a 2 perc kegyetlenrossz érték egy új géptől."


Most épp nem az új gépéről van szó. Azt szerintem sajnos nem is használja tovább, mint ami csak a látszatot fentartja. Mrá ami kicsit más a megszokottól, azt ő félredobja (úgszint).

2014. dec. 30. 12:21
 8/12 csacsi2 ***** válasza:
41%

Nekem 1 jutott eszembe


taskkill /f /im explorer.exe

ping -n 300 127.0.0.1 > NUL

start explorer.exe

exit


ezt *bat -fájlbaba és a startup-ba. így az explorer.exe leáll (ping által megadott időre) és hozzáférhetetlen addig az asztal, míg feláll a rendszer.

Én használok Boot manager-t azzal egyszerüen beállítható a boot sorrend.

[link]


Minden esetre az öreggel ha nen tudsz beszélni az már igen gond! Vannak akik 10 éves gépet használnak és vigyáznak rá mint nem is tudom... Egyszóval próbáld lekomunikálni vele a dolgot, vagy hagyd rá.

2014. dec. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Az explorer kilövéséről tapasztalatból tudom, hogy startup-olásnál gond van. Ugyanis az explorer.exe az, aminek a bejelentkezés után feltétlenül kell elindulnia, és a többi csak utána jöhet. Ugyanis mindaz, ami indítópultból, a Registry Software/Microsoft/Windows/Currentsettings/Run bejegyzések alapján, az ütemező által vagy külső programból meghívva indulna, az mind nem fog így indulni.


+szintén tapasztalat, hogy a Windows-nál taskkill-el kilőni bármit csak az után fogsz tudni, miután már teljesen felállt a rendszer és minden beépülő $z@rság méltóztatott elindulni/betöltődni. És ha az 5 perc, akkor csinálhatsz bármit, 5 percig nem fogsz tudni parancssorból kilőni semmit. :/

2014. dec. 30. 21:09
 10/12 csacsi2 ***** válasza:

kipróbáltam...

Elsőként indult a cmd és kilőtte az asztalt, közben folytatta a programok betöltését, majd 5 perc után bejött az asztal a cmd indította mivel nem csak a leállítása de az indítása is várakozás után lefutott (cmd folyamat nem állt le ettől és nem gátolt semmit az hogy leállt az explorer.exe.

A driverek betöltése előtt nem fogsz tudni mit tenni, de jó agyalást!

2014. dec. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!