Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Beraktam a gépbe egy kingston...

Beraktam a gépbe egy kingston v300-as 120gb-os ssd-t (sata-2-es portra). Azt írja, hogy IDE. Kép link a leírásba. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Bementem az uefibe és átállítottam ide-ről ahci-ra majd felraktam a windows 8.1-et (leformatáltam win telepítővel)

Megnéztem az AS SSD benchmarkkal és azt írja hogy ide, még az eszközkezelő is ezt írja. UEFI-biosom van


Ki is próbáltam ezt a fixet de nem ment:

[link]


(A startovverride értéke újraindítás után mindig 3 lesz pedig az uefibe ahcira van állítva)

Ja és win telepítés után beraktam egy ide merevlemezet amin windows volt és a boot logó után levágta a rendszert,újraindítottam a gépet az ssd-ről ,de aztán leformatáltam az idés merevlemezt)


Kép az AS SSD benchmarkról: [link]



2014. dec. 30. 23:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Megnézhetnél egy másik progit is. Pl.: HDD Sentinel. Egyébként én SATA2-re nem is dugnék SSD-t, mivel SATA3-port+SATA2 kábellel is voltak már problémák.
2014. dec. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Gyakran van 2-3 SATA vezérlő egy alaplapon, az UEFI-ben nézd meg, hogy valami másodlagos-harmadlagos portot nem hagytál-e RAID-en, vagy Native-on!
2014. dec. 31. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

HDD sentinel is azt írja hogy:Szabványos kétcsatornás PCI IDE-vezérlő (ATA) [VEN: 8086, DEV: 1C00]

Ja és biosba nem nagyon találtam a peripheriálson kívül más sata beállítást,kép: [link]


És annyi hogy win telepítés előtt a képen a második értéket ide-ről ahcira állítottam kiléptem és elmentettem.

2014. dec. 31. 10:20
 4/14 A kérdező kommentje:
Ja és uefibe átraktam a sata mode controllert ide-re meg ahci-ra is mindkét esetben elindul normálisan a windows.
2014. dec. 31. 11:03
 5/14 anonim ***** válasza:

Na, akkor azt tudom mondani, hogy először próbáld meg ezekkel a módszerekkel is:

[link]

És aztán, ha még mindig nem jó, próbáld meg újra felinstallálni a Windowst nulláról, lehet, hogy csak rosszul állt a hold, vagy valami, és IDE-nek érezte.

Ha nagyon nem megy semmi, akkor:


[link]

2014. dec. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Közbe újraraaktam a windowst megnéztem ezerszer és AHCI ra volt állítva az uefiben kimentem elmentetem,miközbe telepítettem csak az ssd-volt rákötve a gépre meg egy dvd író/olvasó,a hdd-t direkt nem raktam rá,és bármilyen programmal nézem mindegyik program azt írja hogy IDE.Megnézem az uefit,ott is AHCI-van.Hát ezt nagyon nem értem. Alaplap: Gigabyte GA-H61M-DS2 rev 2.2 (dual biosos)
2014. dec. 31. 13:31
 7/14 A kérdező kommentje:
Amit adtál linket(overclock.comos)azt már megcsináltam és ugyanúgy IDE marad.
2014. dec. 31. 13:34
 8/14 anonim ***** válasza:
Hát akkor nincs más hátra, mint egy másik SATA kábel, másik port, lehet, hogy gyárilag rossz az a port (vagy több), próbáld végig mindet!
2014. dec. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Átraktam egy másikba eddig a 0-son volt most az egyesbe van másik kábellel és még mindig IDE.
2014. dec. 31. 15:12
 10/14 A kérdező kommentje:
Most nézem hogy megy a TRIM,de IDE-n van ??? Azt hogy???
2014. dec. 31. 15:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!