Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Audacity-ben hogy kell zajszűr...

Audacity-ben hogy kell zajszűrést csinálni?

Figyelt kérdés

2015. jan. 1. 18:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Próbáltad azokat, amiket a google ad ki "audacity zajszűrés" keresésre?

Ha nem -> kezd el.

Ha igen -> írd le ide mit próbáltál, miért voltál elégedetlen az eredménnyel. Akkor talán tud valaki segíteni.

2015. jan. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 tabaki ***** válasza:

Két részletben.

1. Kijelölsz egy üres szakaszt, ahol tehát az alapzajon kívül nincs más hang. Effekt => Zajszűrő => Get Noise Profile. Ezzel mintát vettél, amelynek alapján a program tudja, hogy a felvételedben mit tekintesz zajnak.

2. Kijelölöd a zajmentesíteni kívánt részt, meghívod ugyanazt az ablakot, de most a csúszkákon beállítod, mit tegyen a hang zajként meghatározott tartományával, és leokézod. A különböző csúszkák (pl.zajcsökkentés, érzékenység, frekvencia-lekerekítés) gyakorlati jelentőségét csak félig-meddig sejtem, azt meg nem is igazán látom, mi történik, ha a Remove (eltávolítás) helyett az Isolate (elszigetelés) van beállítva. Mindenesetre próbálgasd, de az alapbeállítás is jó szokott lenni. Régebben nem is bonyolították a beállításokkal, akkor így ment:

[link]

2015. jan. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 tabaki ***** válasza:
Ja, az is igaz, amit scriba írt...
2015. jan. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, érthetően leírtad. Jelenleg most nem tudok kipróbálni, de amint sikerült valami jutni (vagy semmire), adok visszajelzést. Köszönöm mégegyszer:)
2015. jan. 1. 21:34
 5/8 A kérdező kommentje:
Már csak 1 kérdésem volna: Miért van az, hogy ha megcsinálom a zajszűrést, akkor elmegy az egésznak az ereje? Klasszikus gitárt vettem fel egy Behringer C-1 mikrofonnal. Felvétellel a zajosságon és a sercegésen kívül semmi baj nem volt. De miután megcsináltam a zajszűrést, nagyon romlott a hangkitartás, skálázásoknál pedig ugrált a hangerő... Mit lehet ez ellen tenni? Vagy mit csinálok rosszul?
2015. jan. 2. 21:34
 6/8 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy minden zajszűréssel romlik a hasznos hang minősége is. lehet próbálkozni kisebb mértékű zajszűréssel, másik zajprofil kiválasztásával.

A legjobb viszont az, ha eleve a felvétel közben csökkented a zajt, ha meg tudod ismételni.

2015. jan. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.:)
2015. jan. 3. 17:01
 8/8 A kérdező kommentje:
Felvételnél hogy tudom csökkenteni a zajt? Igazából ilyen sercegés van a felvételben.
2015. jan. 4. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!