Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Érdemes már átváltani Windows...

Érdemes már átváltani Windows 8.1-ről Windows 10 Technical Preview-re (állandó használat)?

Figyelt kérdés
Vagy érdemes várni, amíg kijön a teljes. Nem vagyok fejlesztő, felhasználói szemszögből nézve.
2015. jan. 2. 04:28
 1/4 anonim ***** válasza:
56%
nem erdemes
2015. jan. 2. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem. Ez még mindig béta fázisban van. Ebből kifolyólag még van benne hiba bőven az állandó használathoz. Őszig bírd ki.
2015. jan. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
78%

Én kb. november óta használom a Windows 10-et úgy, hogy csak ez van a gépemen, tehát fő operációs rendszerként.


Naponta kb. 6-8 órát számítógépezem, mely alatt honlapokat szerkesztek, facebookozok, youtube videókat nézek, illetve webrádiót is hallgatok meg filmeket is nézek a rajta.


A tapasztalataim:

- a rendszer igen stabil (mely meglepő egy béta verziós operációs rendszertől). Egyszer volt komolyabb leállás (fagyás), de adatvesztés akkor sem történt, csak resetelni kellet.

- érezhetően gyorsabb, mint a Windows 8.1 volt.

- minden driver illetve szoftver fut rajta, ami a Windows 8.1-en, kompatibilitási problémám nem volt vele.


Mivel fejlesztés alatt áll, ezért időközönként felnyílik egy ablak (Windows Feedback), amely megkérdezi, hogy mennyire érthető az alkalmazás kezelése. Itt 1-től 5-ig kell értékelni, illetve észrevételt is írhatsz hozzá.


Azt tudni kell még róla Windows 10-hez jelenleg nincs rá magyarosítás, ezért alap szintű angol nyelvismeret szükséges a kezeléséhez.

Az újdonságokat több részletben mutatják be, ilyenkor pedig egy hasonló terjedelmű frissítőcsomag jön ki, mint amikor a windows 8-ról frissítettek 8.1-re. Ez a frissítés számítógéptől függően akár órákig is eltarthat. Eddig két ilyen "csomag" jött ki rá. Tehát ilyenkor végig kell várni a frissítést, nem állíthatod le a gépedet és nem tudod használni sem.

A Technical Preview licensze április 15-ig érvényes, tehát kb. 3,5 hónap múlva biztosan újra kell telepíteni majd a gépet.



Alapjába véve én elégedett vagyok vele, de csak akkor ajánlom feltenni állandó használatra, ha nem zavarnak a fent írt dolgok, illetve kísérletező kedvű vagy és az informatikai ismereteid valamennyivel felhasználói szint felett vannak.

Ez arról szól, hogy teszteld a szoftvert, visszajelezz a Microsoftnak a hibákkal és a kezeléssel kapcsolatban. Ja, a Microsoft meg is figyeli a Windows 10-es gépeket, így a rendszer a háttérben is küld visszajelzést az esetleges hibákkal kapcsolatban, meg a tevékenységedről.

2015. jan. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Kovács Milán Miklós válasza:
Szerintem érdemes nekem már 1 hete Windows 10-em van állandó használatos gépen és semmi bajom nincs vele nincs benne semmi hiba :) Szóval ajánlom állandó használatos gépre :)
2015. febr. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!