Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Linux Mint 17 és 17.1...

A Linux Mint 17 és 17.1 között mi a lényeges különbség? Ha frissítés van 2019-ig akkor miért van két verzió? Érdemes várni a 17.1-re, mert éppen nem elérhető a letöltése.

Figyelt kérdés

2015. jan. 6. 15:51
 1/4 anonim ***** válasza:

"Frissített szoftvereket tartalmaz számos finomítással és új funkciókkal, hogy asztali gépeken még könnyebb legyen a használata."

[link]

Nem hinném, hogy nagy különbségek lennének. A 17-es verzió az Ubuntu 14.04-re épült, az összes erre alapuló disztró azonnal kidobta a maga változatát (Lubuntu, Kubuntu stb.), amik tele voltak hibákkal. Pár hónap múlva ezeket korrigálták, és új számozással adtak ki egy javított csomagot, pl. Lubuntu 14.04.1 meg ilyesmik. Ez is ilyen.

2015. jan. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
de a 17.1 az simán a 17 frissítése, ha azt rakom fel és automatikusan frissíteni lehet, mert van rá támogatás, akkor minek a 17.1?
2015. jan. 7. 10:50
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem a 17 frissítése, hanem apró módosításokat raktak bele. A Lubuntunál pl. a 14.04-ben nem volt a tálcán internetikon, úgy kellett utánajárni hogy hol lehet beállítani az internetkapcsolatokat. Nem vészes, de kellemetlen hiba, ezt javították a 14.04.1-ben, ott már telepítés után ott van az internet-ikon. Egy bug javítása. A Linux Mintnél is ilyen apróságok vannak.
2015. jan. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért van különbség. Újabb csomagok kerültek bele (pl. Mesa) és csiszoltak a teljesítményen is. Szerintem jó a 17.1, megjelenésétől kezdve tegnapig használtam. Hiba nélkül. Csak azért cseréltem le, mert az Arch közelebb áll a szívemhez. Ubuntura pedig ne adj, hogy milyen. Az egy gusztustalan tákolmány.
2015. jan. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!