Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet feloldani az...

Balihaver8 kérdése:

Hogyan lehet feloldani az Írásvédettséget rendszerfájloknál? Lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Egy olyan programmal van dolgom ami igen ocsmány. Az az elvetemült ötletem támadt, hogy megváltoztatom a program kinézetét. Meg is találtam a mappát, amiben a grafikai elemek vannak, behívtam a képeket Photoshop-ba, megrajzolgattam őket mívesen :). No de mikor a mentésre került a sor, ez a szöveg fogadott:


Could not save the file because

the it is locked,you do not have

necessary access permissions, or

another program is using the file.

Use the ‘Properties’ command in

the Windows Explorer to unlock the file.


(megjegyezném, hogy a módszer, amit itt leír, nem működik, rendszergazdai jogosultságokat kér, majd megtagadja a hozzáférést)

A válaszokat előre is köszönöm! :)



2015. jan. 10. 19:51
 1/2 coopper ***** válasza:

Szia.


Ha rendszergazdai jogosultsággal nem sikerül akkor a következő eset lehetséges :


A fájlok használatban vannak (pl. fut a program és a rendszer használja a fájlait). Állitsd le a programot és úgy próbáld felüliratni a fájlokat.


A másik megoldás keresel egy live rendszert (Linux, win) kiirod CD-re/Pendrivére, arról beinditod a gépet és azzal felüliratod a fájlokat. Live 7 rendszer : [link]


Sok sikert.

Üdv.

2015. jan. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 csacsi2 ***** válasza:

állítsd le a Windows Explorer -t :)

vagy nevezd át az eredetit *.old -ra és úgy mentsd. Minden esetre a buherálásnak szoktak következményei lenni főleg a használatban lévő fájloknak az átírása révén, de gondolom tudod mit csinálsz. Fájl jogokat a jájlon tudsz a tulajdonságaiban (Biztonság fül) adni - venni.

[link]


Biztonság fül megjelenítése ha nem lenne:

[link]

2015. jan. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!