Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért ennyire igénytelen az...

Miért ennyire igénytelen az ÁNYK adózási program?

Figyelt kérdés

Nem lehet több nyomtatványt egyszerre nézni, váltani közötte, lapfüleken, nem jegyzi meg a megnyitás ablak méretét, a billentyűkombináció teljesen eltér a szabványostól, ostoba módon magyarítva van, ctrl + u a ctrl + o helyett, nevetséges, a frissítéseknél aktív gombként jelenik meg a "hiba" gomb, miközben nincs is hiba, az új nyomtatvány "Létrehozás" ablakban ha egyetlen partner van a törzsadatokban, akkor az miért nem alapértelmezett, miért kell állandóan kiválasztani (Törzsadat választás), a parancssori segédablak megnyitáskor minek kell, stb.


Évek óta ilyen "igénytelen" (szerintem) ez a program, amit milliók használnak. Miért?


Nem vagyok könyvelő, ritkán használom, de akkor is. Senkit nem zavarnak ez a dolgok?



#adózás #APEH #ügyfélkapu #NAV #bevallás #ÁNYK #általános nyomtatványkitöltő
2015. jan. 11. 03:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Az ilyen hivatalos magyar oldalak/programok mindig borzasztóan elavultak. Valószínűleg azért, mert a hivatalos szervek rendkívül régi gépeket használnak, elavult szoftverekkel, és hogy azokon is működjön. Emlékszem, amikor 2007-ben bementem az egyik munkaügyi központba, és a gépeken MS-DOS (!!!!!) futott, és ott nyomták a Norton Commandert az orrom előtt. Persze ez kirívó eset, de tanulságos...
2015. jan. 11. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mert menő JAVA alapú :-D

Azért mert az ismerős cége aki csinálja ennyit tud az alkalmazottja.

Ide haza a kormány szférában nem a tudás számít hanem az ismeretség.

(Nem vagyok nagy JAVA programozó, más területen programozgatok, de még én is össze tudnám hozni ezt JAVA -ban )

2015. jan. 11. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Én a NAV-ban voltam benn és ott is parancssorból nyomta egy nő.

Gondoltam vagy full profi hacker vagy csak a szokásos magyar informatikai park Windows 3.1 és tsai.

Ráadásul a NAV rendszergazdái ha hazavágnák a hálózatot, akkor a teljes magyar államháztartás lehalna :DDD



#H.Tibor87

Ezt külsős fejleszti? Nem a NAV programozói? Ne már...


Akkor szólhatnál neki, hogy nézzen fel gyk-ra és építse már be ezeket a funkciókat. Ja és ha valaki közösségi adószámmal rendelkezik akkor a törzsadat azt is szúrja már be automatikusan.


pl. 1465-ös nyomtatványon.


:D

2015. jan. 11. 05:06
 4/10 anonim ***** válasza:

Tipikus magyar mentalitás. Mármint a fenti válaszok.

Amíg valami rossz, hiányos, vagy korszerűtlen, akkor azért sipákol mindenki. bezzeg ha valamit próbálnak megoldani, akkor a pénzherdálás, pazarlás, és felesleges fényűzés. Ez röhej.

Ez nem feltétlenül a kérdésben megfogalmazott példára vonatkozik, hanem úgy általánosságban.

2015. jan. 11. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kispofa75, itt most egy több tízmilliós "programról" van szó...

(nem vagyok benne biztos hogy nem százmilliós tétel volt)

Oké, elfogadjuk hogy ennyit költenek rá, de akkor már normálisan menjen.

2015. jan. 11. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 csacsi2 ***** válasza:
H.Tiborral kell egyet értsek. Sajnos ez Nem csak az említett programra igaz. Sok milliárt megy el nemműködő de "Nemzeti" dolgokra, mindenféle szakértelem nélkül. Nézzük csak hogy az 1-es villamos nyáron használhatatlan és minden évben javítják a pályát, mert valaki nagyokos aki sosem jár villamossal kitalálta, hogy ne zötyögjön és nem kell a dilatációs hézag...Persze a nagy Világrengető ötlet terveit már akkor fizetjük mikor még csak kipattan valaki okos kis fejéből...mert a sógórnak is kell egy szelet a ortából! de említhetném az árvízvédelmet is, szakemberek lábára utilapu és hozzánemértők viszik tovább, de sorolhatnám BKK fantasztikus buszaival, hyper tábláival... Más kérdés hogy engem nem zavar évente 1x használom a programot. Inkább az a zavaró nekem, hogy a munkahelyi papírokon nem lehet kiigazodni.
2015. jan. 11. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
Sajnos az ilyen állami informatikai állásokra kizárólag sógor koma jóbarát kerülhet, nem a szakértelem dominál.
2015. jan. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

És a legdurvábban túlszámlázott, korrupt terület az informatikai beszerzések.


Pofátlan pénzeket fizetnek ki, 1-2 napos munkákra, akár 10 millió forintot. Pl. ELMŰ


A legkorruptabb terület az IT. Mások meg 100e Ft-ért güriznek egy hónapot. Aljas egy országban élünk.

2015. jan. 11. 17:59
 9/10 anonim ***** válasza:

"Mások meg 100e Ft-ért güriznek"

BRUTTÓ! 100e Ft -ért!

2015. jan. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Tipikus magyar mentalitás."


Gondolom, te román vagy, vagy üzbég, ezért más a mentalitásod. Mindig az a fránya genetika...

2015. jan. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!