Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » BIOS beállítás probléma?

BIOS beállítás probléma?

Figyelt kérdés
Az a gond, hogy amint "Alvó mód"-ba helyezem, a gép egy kis idő múlva, magától felébred. Egér, billentyűzet, és egyéb probléma szerintem nem lehet, mert már próbáltam úgy is hogy kihúztam mindent. Egy AsRock B85M Pro4 típúsú alaplap van a gépbe, alapból bios hibával vettem meg, de egy reset megoldotta, lehet hogy ezért ébred fel folyton?

2015. jan. 16. 17:12
 1/3 csacsi2 ***** válasza:

Nem hiszem hogy bios lenne bár van a biosban beállítás hogy felébreszthesse (wake On LAN). van pár "Wake" akkor kapcsold ki.

Lehet kontakt hiba valamelyik eszköznél (húzd le az eszközöket és amelyiknél nem csinálja az a gond)

Oprendszer beállítására gyanakszom. Nézd meg mely eszközök épreszthetik fel és a driver beállításiban tiltsd le (egérnél érdemes)

futtatásba: devmgmt.msc -> tulajdonságok->energiagazdálkodás

[link]


parancssorból lekérheted mely eszközök ébreszthetik fel a gépet:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerdes..

2015. jan. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A BIOS ban nem találtam Wake-es dolgokat, és mindent kihúztam a gépből. Most rekord idő, 1óra idótartamig volt alvó módban, utána felkeltette magát. :/
2015. jan. 19. 23:13
 3/3 csacsi2 ***** válasza:

AMI Biosod van ha minden igaz. ACPI Settingsben keresd

[link]

- Supports Intel® Remote Wake Technology

- Supports Wake-On-LAN


Programokkal/ eszközökkel mi újság? Mi az ami felébresztheti?

[link]

2015. jan. 20. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!