Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel kérdés. Van itt valaki,...

Excel kérdés. Van itt valaki, aki el tudná magyarázni a következő függvényt?

Figyelt kérdés

Fkeres mintájára adna ki értékeket, de egy keresett kritériumhoz több értéket is képes lenne felsorolni.


=INDEX($C$2:$C$6, SMALL(IF($B$9=$B$2:$B$6, ROW($B$2:$B$6)-MIN(ROW($B$2:$B$6))+1, ""), COLUMN(A1)))



2015. jan. 16. 18:56
 1/4 coopper ***** válasza:

Szia.


Nyisd meg az excelt, és szúrd be azt a függvényt a függvényvarázslóval amit nem értesz és a függvényvarázslóban van ilyen link : "Súgó a függvényről"

Kapsz egy ablakot amiben szépen magyarul le van irva a függvény működése, példákkal illusztrálva.


Sok sikert.

üdv.

2015. jan. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt próbálom, de nekem ez már túl összetett, pedig erre lenne szükségem. Csak ahhoz, hogy az én konkrét példámra alkalmazzam, fel kellene fognom, mit csinál.
2015. jan. 16. 20:30
 3/4 coopper ***** válasza:

Oké.


Próbáld átteni magyarra és úgy, hátha sikerül :


[link]


Illetve, ha megvan az excel tábla akkor a képletben szereplő tételeket, külön, külön cellába számoltasd ki és akkor látod, hogy mit miért csinál (legalább is remélem)


Tehát kellenek ezek az értékek :


=COLUMN(A1)


=ROW($B$2:$B$6)


=MIN(ROW($B$2:$B$6))


=IF($B$9=$B$2:$B$6, ROW($B$2:$B$6)-MIN(ROW($B$2:$B$6))+1, "") mindét esetben Igaz / Hamis esetben.


=SMALL(IF($B$9=$B$2:$B$6, ROW($B$2:$B$6)-MIN(ROW($B$2:$B$6))+1, ""), COLUMN(A1))


Sok sikert.

Üdv.

2015. jan. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy próbálsz segíteni, de nekem az IF-es részből semmi nem jön ki. Már totál bekavarodtam, és ki sem látok belőle.

Lehet, jobb lesz, ha feladom.

2015. jan. 16. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!