Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért erőlteti a microsoft a...

Miért erőlteti a microsoft a metro felületet és a cloud szolgáltatásokat?

Figyelt kérdés
Én már nem használok m$ terméket , de volt balszerencsém a w$ 8.1-hez , használatra nem tud többet elődjénél a w$7-nél , a fő változtatást úgy tűnik a felhő szolgáltatások adják , minek kell mindennek szinte ugyanúgy kinézni egy pc-n mint egy táblagépen vagy egy okostelefonon ?

#linux #Apple #Ubuntu #Microsoft #Macintosh #cloud #felhő szolgáltatások
2015. jan. 17. 19:48
 1/7 anonim ***** válasza:

A felhőnek semmi köze ahhoz, hogy egy alkalmazás ugyanúgy néz ki mobilon, mint desktopon. Azért nyomatják ezt az irányt, mint mindenki más: könnyebben kezeled a rendszert, ha ismerős felület köszön vissza mindenhol, mobiltól kezdve, az asztali számítógépeken át egészen a TV-kig.

Ezt csinálja a Google, az Apple, a Canonical, mindenki.

2015. jan. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A felhő jó dolog, végtelenül megkönnyíti az életet, és az adatvesztés esélyét a lehető legkisebbre szorítja. Ezért.

A metrót nem erőltetik, próbálták, nem jött be, az új winben csak lehetőségként lesz ott - jó, a startmenünek része lesz, na bumm, első blikkre azt mondanám, hogy oda pont jó is.


"miért kell ugyanúgy kinéznie.." mert ha az egyiket tudod kezelni, akkor utána már a másikat is. Ez is jó dolog, kb mint az usb, gondolom amiatt nem problémázol, hogy nem kell ezerféle dugaszt keresni.

2015. jan. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Lehet én vagyok paranoiás , de a m$-ról már többször is kiderült hogy visszaélt a felhasználók adataival , most meg az összes platformon lehet szinkronizálni a m$ fiókból (mert oda ment el mindent) , sőt használni se tudtam a rendszert m$ fiók nélkül. Lehet hogy kényelmes ez a rendszer így , de szerintem ez arra is jó a cégeknek hogy az emberekről egy rakat személyes adatot eltároljanak... Kugliról ugyanezt gondolom , túl sokat akar nyújtani "ingyen".... szerintem nincs ingyen egyik se , a személyes adatokkal fizetnek az emberek az szolgáltatások használatáért. Egyébként nem ezért , ez csak egy ok volt a sok közül amiért már nem használok ms terméket , de még canonicalt se.
2015. jan. 17. 20:05
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, paranoiás vagy.
2015. jan. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

[link]


Nem mintha az előző verziók nem rögzítettek volna semmit , a win3.1 már figyelte hogy milyen DOS volt a gépen.

2015. jan. 17. 22:48
 6/7 anonim ***** válasza:

Nagyon nem értem ezt a paranoid viselkedést, mintha böngészés közben nem lenne "kémkedés", ahhoz meg nem kell windowsnak lennie a gépeden.


Miért m$, w$? Én ugyan nem használom, de nem is gúnyolom.

2015. jan. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Való igaz , nem kell ahhoz w$-t használni , hogy kémkedhessenek a neten , viszont a netes kémkedés ellen lehet védekezni is: adblock (reklámblokkoló) , ghostery (letiltja a nyomkövetést), flashblock, noscript, better privacy. Firefoxhoz vannak a legjobb kiegészítők.


Ezzel szemben a w$ egy zárt forráskódú szoftver , ha valamilyen hack-el sikerülne „belenyúlni” akkor a törvény szerint bűncselekményt követnék el….ilyen használati körülmények mellett meg olyan backdoorokat tesznek bele amilyeneket csak akarnak , ha meg „rejtélyes módon” kiderül a dolog , annyit mondanak hogy „bocs szoftverhiba volt a következő sp-ben javítjuk” , javítják és beletesznek másik kettőt.


A w$ és m$ „gúnyolás meg…. Hát végül is egyik w$-nál sincsenek se kezelőfelületek se terminál , de legalább tombolnak benne a a vírusok és méregdrága. A tisztaszoftver program is egy hülyeség , mert ingyen senki nem kap új w$-t se m$ officet , csak aki már amúgy is megvette. De pocsékolja csak a pénzét az állam (a mi adóinkból :@) m$ szutykokra.

2015. jan. 18. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!