Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Accesban Fkeres-hez hasonló...

Accesban Fkeres-hez hasonló megoldás?

Figyelt kérdés

Van egy adattábla, amelynek bizonyos rekordjaiban bele kellene írnom egy bizonyos adatot. Excelben pl fkeressel vagy más módon könnyedén megoldható, de accesban nem tudom hogyan kell.

Tud valaki valami egyszerű megoldást?



2015. jan. 18. 20:43
 1/5 coopper ***** válasza:

Szia.


Módositó lekérdezésnek hivják (ha jól tudom) : [link]


Sok sikert.

üdv.

2015. jan. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A problémám az, hogy egy feltétellel nem tudom megadni, mely rekordoknál kell változtatnom. PL nem a 100nál nagyobbaknál vagy ilyesmi. hanem hogy értsétek pl van 10 rekord, 1-10-es azonosítókkal, és pl nekem a 3-as 7est kellene módosítani. Ezért utaltam az fkeresre.
2015. jan. 18. 21:27
 3/5 coopper ***** válasza:

Szia.


Milyen feltétel alapján felel meg csak a 3-as és a 7-es rekord ? Lehet több feltételt is megadni a lekérdezésben. (Pl. szin=hupilila és magasság>200)


Ezt a feltételt kell beletenni a lekérdezésbe és akkor csak a 3-as és a 7-es rekordot fogja módositani.


Sok sikert.

üdv.

2015. jan. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

pl 13000rekordból 2000-hez be kell írnom egy dátumot és feltétellel nem tudom megadni, mert egyedi azonosítóval rendelkezik mind és ez az egyedi azonosító lenne a kapcsolat a két tábla közt.

:S

2015. jan. 19. 17:55
 5/5 A kérdező kommentje:
Az azonosítók 15jegyű számok, és egy excel táblában szerepelnek, ezt beimportálnám és valahogy ez alapján kellene a megtalált rekordoknál az egyik mezőbe egy bizonyos adatot beírni. Vagy akár ennek megfelelően különböző adatokat, amelyek a beimportált táblában szerepelnek.
2015. jan. 19. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!