Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux-ra nincs értelmes játék?

Linux-ra nincs értelmes játék?

Figyelt kérdés
Linux mint 17 van a laptopomon. Windows-os játékokat nem lehet rátölteni, olyat pl. mint a Minecraft?

2015. jan. 18. 22:59
 1/6 anonim ***** válasza:

A minecraft speciel java alapú, azaz platformfüggetlen, azaz pöccre megy Linuxon is. Nesze, itt le is töltheted. [link] (bár nekem fura, h te nem találtad meg)


Nekem egyébként az openttd a kedvencem. :->

2015. jan. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Steamről egy raklap játék letölthető rá. Illetve a Windowsos játékok jelentős része futtatható Wine-al.
2015. jan. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kösziii, nekem egy műszerész ismerősöm mondta, hogy a windowsos játékok nem mennek linuxon, és hogy ezen nem fogok tudni játszani.

Bocsi ha némileg kezdő vagyok.

14F

2015. jan. 18. 23:11
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha minden játék nem is, de azért bő 80% elfutkorászik. Elleszel te azokkal a nyugdíjas korodig is akár, amennyi már most létezik. :->
2015. jan. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ott a Team Fortress 2, Dota 2

vagy ezek még:

[link]

[link]

[link]

és elvileg van még:

[link]

2015. jan. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1. A Minecraft - mint előttem is mondták - multiplatform, elérhető több operációs rendszerre. Linuxra például innen: [link]


2. A csak Windowsos játékok alapból nem futnak Linuxon, hacsak nem a Wine nevű emulátor segítségével - bár nem minden játék fog futni vele.

Bővebben: [link]


3. Multiplatform (több operációs rendszeren) vagy natívan Linuxon futó játékokból azért már eléggé sok van - például:

[link]

[link]

de gondoljunk csak a böngészőben futó FLash/HTML5 játékokra - azok is futnak Linuxon.

2015. jan. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!