Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mért nem megy az Ubuntu...

Ezsvanka kérdése:

Mért nem megy az Ubuntu telepítés?

Figyelt kérdés
Van egy öreg pc-m ami már nagyon nem megy de megnéztem a neten hogy menne rajta az Ubuntu . Le is töltöttem rátettem USBre ahogy kell és el is indítottam a telepítés de a képernyőre kiirja Ubuntu alatta 5 pont folyamatosan pillog s ennyi ... másfél órája semmi nem történik ... segítsetek kérlek hogy mit tegyek

2015. jan. 19. 16:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy 64 bites verziót töltöttél le a 32 bites pc-dhez?
2015. jan. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A bittel nincs baj ... 32 van 32-es hez
2015. jan. 19. 16:56
 3/8 anonim ***** válasza:
Én egyébként a Debiant javaslom, próbáld meg azt is. Ubuntu csak egy széjjelcsicsázott Debian, 99%a debianból van "lopva", és tele van buggal. Sz'al Debianra fel, és ne add fel! :->
2015. jan. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Milyen bug? Mióta használom, több éve egyetlen egy darabot se találtam, szerintem csak nem sikerült neked valami ezért azt mondtad az egészre hogy: tiszta bugos sz*r az egész.

Az még nem jelenti azt hogy bugos.szerintem egy nagyon jó rendszer, max. a Dash az ami rosszul van kitalálva

2015. jan. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jolvan gyerekek veszekedjetek privátban itt nekem bajom van és segítséget várok
2015. jan. 19. 17:14
 6/8 anonim ***** válasza:
Pontosan milyen cpu van abban a pc-ben, mert pl. Non P.A.E. cpu-ra nem fogsz tudni 3.2-es, de inkább 3.11-es kernelnél újabb kernelre épülő Linuxot feltenni.
2015. jan. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az Ubuntu-családból pont az Ubuntu a legerőforrásigényesebb. Valami kisebb igényű rendszert kellene feltenni, pl. a Lubuntut.

[link]

Nekem is van egy régi P4-esem 512 MB memóriával és ezzel megy, az Ubuntut meg be se tölti.

2015. jan. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Milyen proci és mennyi RAM van abban az öreg PC-ben? És melyik Ubuntu? (Unity-val szerelt verzió?)

Én javaslom inkább a Linux Mint-et, MATE vagy XFCE felülettel, vagy ha 512MB vagy kisebb memória van bent, akkor Debian + FluxBox (Vagy hasonló window manager)

2015. jan. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!