Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan kell Excelben időzítőt...

Hogyan kell Excelben időzítőt készíteni?

Figyelt kérdés
Szóval az lenne a problémám, hogy a beszállitókkal megtörtént rendeléseket vezetem Excelbe és nekem olyan kellene, hogy pl egyik oszlopba vezetem a szállitási határidőt és egy mellette lévő oszlopra kellene egy képlet, hogy ha az a megadott dátum már eltelt, akkor például legyen piros az a cella vagy valamilyen módon értesitsen engem az excel. Remélem érthető volt, hogy mit szeretnék és remélem tudtok segíteni! Köszönöm Szépen előre is!

2015. jan. 27. 22:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Dátumot tartalmazó cellákat simán kivonhatsz egymásból. A célcellára ráteszel egy feltételes formázást, hogy pl. színezze ki, ha kisebb 1-nél, és kész is vagy.
2015. jan. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem irnád le megkérlek a konkrét képletet, hogy hogyan kell csinálni, hogy kiszinezze, mert nagyon kezdő vagyok sajnos.
2015. jan. 27. 22:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Tegyük fel, hogy A1-be beírod az aktuális dátumot, A2-be beírod a határidőt. A3-ba meg annyit, hogy "=A2-A1". Ekkor ebbe a cellába a két dátum különbsége fog kerülni (nap mértékegységben).


Ha színezni akarsz, akkor kijelölöd a cellát, és fent a ribbonon kiválasztod a feltételes formázást. Onnan adja magát. Ha mégse, akkor súgó.


Ha azt szeretnéd, hogy az aktuális dátum mindig magától frissüljön, akkor oda azt írd, hogy "=TODAY()" a dátum helyett. (Ha esetleg magyar excel nem fogadja el, akkor valószínűleg "=MA()" kell helyette...)

2015. jan. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezt egy régebbi kérdésre csináltam, nem pont válasz a tiédre, de vannak hasonló pontok :)

[link]

2015. jan. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!