Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha egy adott gépre telepítek...

Ha egy adott gépre telepítek linuxot, és a hdd-t kivéve beteszem egy teljesen más gépbe összeomlik a linux, vagy felismeri az új hardvereket és megy tovább?

Figyelt kérdés
2015. jan. 28. 17:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Összeomolni fix, hogy nem fog. Max. abból lehet egy kis gond, ha más a videokártya a másik gépben, mert akkor alapból csak vesa mode-ban fog indulni, de utána már telepítheted is.
2015. jan. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A Windowsal ellentétben a Linuxal ezt nyugodtan meg lehet csinálni. Én egyszer a lapot procistól cseréltem alatta és simán elindult. Ezért is szeretem a Linuxot:)
2015. jan. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
a linux nem kapja le magától a kellő új drivereket?
2015. jan. 28. 18:00
 4/6 A kérdező kommentje:

azért a win-t se szidjuk én is kaptam már ki win alól az alaplap cpu vga triót (+ persze usb vezérlő hangkártya hálókártya firewire is jött vele) és semmi extra nem volt.

rakat új drivert felpakolt magától és ment tovább

2015. jan. 28. 18:02
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem igazán. A videokártya típusa fixen bekerül a configfile-ba, és nem tudok olyan distroról, ami minden boot-nál csekkelné, hogy ez helyes-e. Persze lehet, hogy már van ilyen, csak mellettem szaladt el az idő... Ha nincs, akkor 1 sor újra felismertetni vele a videokártyát - pont, mint telepítésnél.
2015. jan. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Z0lcsi ***** válasza:

Csináltam már ilyet, mert a másik gépnél nem igazán volt lehetőség usb-s bootolásra. A két gép között volt némi különbség.

(Amin telepítettem: 2 magos amd, 5GB ram, radeon hd 4670. Amibe került a hdd: pentium2, 128MB ram, geforce 2 mx400)

.

Semmi gond nem volt, tökéletesen működött.

2015. jan. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!