Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Nem tudom a számítógépen lévő...

Nem tudom a számítógépen lévő képeket megnyitni egy vírus miatt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A Your Personal files are encrypted by ctb-locker nevű vírus támadta meg a gépemet. Találtam a youtube-on egy videot, ahol a törlését mutatják ( https://www.youtube.com/watch?v=ifKNf4qbAM0 ) a lépéseket követve sikerült is a törlése, minden rendben működik. KIVÉVE. A számítógépen lévő képeket nem tudom megnyitni. Windows Fényképnézegetővel nézem a képeket, azt írja ki hogy A Windows fényképnézegető nem tudja megnyitni ezt a képet, mivel a fájl valószínűleg sérült, vagy túl nagy. Segítséget kérek.

2015. jan. 28. 18:48
 1/2 coopper ***** válasza:

Szia.


Nem biztatlak semmi jóval.


Ha tudsz késziteni a merevlemezedről egy klónt, úgy hogy minden szektort átmásolsz egy másik merevlemezre (vagy egy imagéba), akkor ezt tedd meg.


Aztán pedig próbáld meg valamelyik undelete/unerase programmal (pl. getdataback) visszahozni a a virus által titkositás után törölt eredeti fájlokat (minnél hosszabb ideig volt a virus rejtve, annál kevesebb esélyed van arra, hogy mindent fájlt vissza tudj szerezni - mivel igy nagyon sok törölt fájl felüliródott és már nem lehet visszaszerezni őket).


Illetve minnél többet használod most a rendszeredet az is egyre több törölt fájlt tesz elérhetetlenné (mivel felülirja a törölt fájlok tartalmát, most használt fájlokkal)


Illetve rendszer viszzaállitás egy előző időpontra (ez is visszahozhat egy pár képet, de természetesen törölhet is egy párat)


Jelenleg más megoldás nem nagyon van.


Esetleg még a fizetés, és az sem biztos, hogy ha fizetsz vissza fogod kapni a fájlaidat.


[link]


Sok sikert.

üdv.

2015. jan. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Amit a ctb-locker már titkosított, azt az életben nem hozod vissza. Csak a további károkat előzheted meg. Így jártál.
2015. jan. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!