Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programmal készíthetek...

Milyen programmal készíthetek mentést egy Linux operációs rendszert tartalmazó lemezről hogy klónozhassam egy másik, fizikailag ugyanolyan gépre?

Figyelt kérdés
Próbáltam használni az AOMEI Backupper programot Windows mentéshez. Van valami Linux Boot CD-je de sajnos a mentést ezzel nem tudtam elvégezni. Tudtok ajánlani valamilyen programot a klónozáshoz?

2015. jan. 29. 14:40
 1/5 anonim ***** válasza:

dd - legyegyszerűbb, fapadosabb


De tarral sem rocket science:

tar -cvpzf backup.tar.gz --exclude=/backup.tar.gz --one-file-system /

2015. jan. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
+1 dd-nek
2015. jan. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nem lenne-e jobb ezt egy boot lemezről indított rendszerrel megtenni...? :)
2015. jan. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Milyen boot lemezre gondoltál amelyik megcsinálja a lemez mentését majd ráírja a másik lemezre?
2015. jan. 29. 17:54
 5/5 anonim ***** válasza:

Úgy értem, hogy szerintem nem azt a rendszert kellene indítani, amit klónozni akarsz, mert annak a pillanatnyi állapota nem azonos egy éppen indítandó rendszerével.

Szóval beraksz egy live CD-t, és annak a termináljában csinálod. (Hogy mit klónozol és mire, azt persze itt is tudni kell, mármint az eszközök neveit.)

2015. jan. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!