Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hivatkozásjegyzéket készítek...

Hivatkozásjegyzéket készítek és az EndNote X7 programot használom, az "Insert Citation" menüt használva a következő eredményt kapom a szövegben: {, #1@@hidden;, #2@@hidden}, mit rontok el?

Figyelt kérdés

Az MS Word 2013-ba bemásoltam az EndNote "Insert Citation" gombjával kapott hivatkozásjegyzéket, egy másik docx fájlból. Azért onnan, mert a kéziratba egyenesen bemásolva az EndNote értelmetlen krix-kraxokat tesz be (nem értem miért)... Majd az MS Word 2013-ban megjelenő EndNote X7 menüt használva az "Insert Citation" gombra megyek, majd Insert Citation... és az EndNote X7 Find & Insert My References ablakban megkeresem a "Find" funkcióval az aktuális szövegrészletben éppen idézendő hivatkozást (majd kijelölöm őket). Ezután az "Insert" lenyíló gombbal az "Insert in Bibliography Only" funkcióval a szövegbe illesztem a hivatkozásokat.

Az eredmény a fenti.: {, #1@@hidden;, #2@@hidden}


A szövegben felső indexként kellene hivatkoznom formailag számokkal, ezeket én kézzel, a megfelelő helyre, már beírtam előzőleg.


Azt látom, hogy a hivatkozásjegyzék felett 1-n mezőkódokként vannak bent a hivatkozás számok, így kellene a szövegben is legyen!


Ha lent jobb egérgombbal kijelölöm az összes hivatkozást és az "Edit Citation" menü, "More..." almenüjét választom, akkor az "EndNote X7 Edit & Manage Citations" ablakba kerülök, ahol látom és szerkeszteni tudnám a dokumentumban lévő összes hivatkozást, illetve látom, hogy a "Count" mindre 1-en áll, tehát egyszer van elvileg a szövegben hivatkozva, ez pedig a Ctrl+V bemásolás után a referenciajegyzék feletti 1-n mezőkód miatt van!

Illetve látom, hogy a { } jelek "Temporary Citation Delimiter"-ként vannak beállítva.


Itt elakadtam, nagyon megköszönném, ha valaki tudna segíteni!



2015. jan. 30. 01:07
 1/7 A kérdező kommentje:
Igen, az, a tudományhoz a publikálás is hozzátartozik. A te válaszod, pedig egy kérdés!
2015. jan. 31. 12:44
 2/7 A kérdező kommentje:

Ha nem lenne érthető, az első válaszoló kérdezett.: "Ez egy tudományos kérdés?"


Ha rossz helyre írtam ki, megköszönöm, ha a Moderátor áttenné a szoftverek közé, viszont ott nem fognak tudni válaszolni, mivel az EndNote egy tudományos közlést segítő program.


Viszont megköszönném, ha az előző "válaszoló", vagy valaki más segítene! Ha máshogy nem, egy jó fórum linkkel. Addig magam keresek választ...

2015. jan. 31. 12:48
 3/7 anonim ***** válasza:
Ennyi szarakodás helyett már rég megtanulhattad volna az APA vagy a Chicago hivatkozási elveit, és 3 perc alatt meglenne
2015. febr. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Mit tegyek, ha az amerikaiak az EndNote-ot preferálják, viszont megoldódik, mert egy hét múlva lejár a trial 30 napja, meg pedig nem veszem, főleg az után, hogy valamiért "jól" működött nálam.


Jön helyette egy GPL liszenszes, ingyenes BibTex alapú választás!

2015. febr. 11. 18:29
 5/7 anonim ***** válasza:
Na várj, lehet higy buta vagyok, de én még nem találkoztam olyannal hogy egy kiadó megadta volna hogy márpedig Endnote kell hozzá. Általában a hivatkozás formátumát szokták Chicago-ként vagy APA/MLA-ként megadni, de hogy azt a formátumot programmal vagy manuálisan állítod elő az mindegy.
2015. febr. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az ACS-nél ( [link] külön ACS hivatkozási formátum van, amit az ACS az End Note-ot forgalmazó Thomson Reuters honlapján keresztül End Note formátumban közread. Az ACS a Thomson Reuters-el működik együtt.


(Természetesen ezt a formátumat más programok is ismerhetik ill. manuálisan is elő lehet állítani.)


A folyóiratok neveit az ACS, csak és kizárólag a CASSI adatbázis szerint fogadja el a hivatkozásokban.:

[link]


Továbbá a kézirat elvárt formátumáról külön könyvet adtak ki.:

[link]


A hivatkozásokról a könyv megfelelő, 54 oldalas fejezete ingyen elérhető.:

[link]


"Reference/Citation Managers

Software programs are available to assist with the process of collecting and collating references. With such programs, researchers can create personal electronic

collections or libraries of references and tailor the formatting to any number of uses and publishing guidelines. Citations are parsed into searchable databases of component fields, and formatting templates draw on the data to produce reference lists in a variety of reference styles. The process is further enhanced by filters designed to correctly interpret the variety of incoming reference formats. Filters,

fields, and templates are customizable to accommodate additional sources and styles.

Additional features have been developed to improve the convenience of these tools, including connection scripts for hundreds of public-access and subscription-based bibliographic databases and increased variety of field types to accommodate figures, cross-linking, personal annotation, etc. Plug-ins are available for

word-processing packages to format citations within the text, reference lists, and lists of figures as authors write. There are also networking options for coopera-

tive reference building and linking to full-text versions of references.

Researchers can search literature databases either directly or through a reference manager interface; import text, images, and figures from journal articles,

Web sites, and other reference managers; arrange reference lists in numerous collections or libraries; search and retrieve records by any field; format footnotes, endnotes, and stand-alone bibliographies; share and co-edit these lists with colleagues; and export citations in hundreds of publication-specific styles in several languages. These software packages assist the research process from initial literature searching to writing and editing final publications.

Leading reference management programs include EndNote, Reference Manager, ProCite, RefWorks, and Biblioscape. EndNote, Reference Manager, and ProCite are currently all owned by Thomson Scientific and are available as stand-

alone software packages for both Windows and Macintosh platforms. RefWorks is a Web-based program with individual accounts that can be accessed across

platforms from any point of Internet access. Biblioscape is available in a variety of stand-alone and Web-based options. For the most part, these programs

cover the gamut of research disciplines and are fairly well populated with filters and templates specific to the chemistry literature. Reviews of these and other

bibliographic management software tools are regularly available in the library literature.

The Thomson Scientific products were developed independently and still retain distinctive characteristics in their functionality. EndNote focuses on the reference input and output needs of the individual researcher, with hundreds of connection scripts and filters and more than 1000 citation style templates.

EndNote is updated regularly and has a growing number of enhanced features available. Reference Manager has traditionally targeted collaborative reference

sharing between colleagues, with networking options that allow multiple users to work on the same reference list for a project. Some of these features are now

becoming available in EndNote as well. Reference Manager is only available for the Windows platform. ProCite has focused on managing reference collections

with larger numbers of fields and reference types and more advanced grouping and searching techniques. ProCite has not been updated since version 5 in 2001.

RefWorks is published by RefWorks.com and emphasizes the convenience and collaborative nature of Web-based software. The program and updates are provided on the RefWorks server, and users’ bibliographic data are stored there as well. Multiuser accounts are available for collaborative work. The options for filters, fields, reference types, and templates are less developed in RefWorks than in the other tools discussed here and do not include filters or templates for ACS journal styles.

Biblioscape is published by CG Information, founded by scientists specifically to manage scientific and electronic information. Biblioscape is a suite of

products with different sets of features designed for a variety of users, including undergraduate and graduate students, researchers, and librarians. Options

include Web access, intranet, and freeware editions. More than 1000 output styles are available, including the ACS journal styles."


Azért választottam az EndNote-ot, mert elsőként írnak róla a fenti forrásban, ill. az ACS a Thomson Scientific-el láthatóan együttműködik (vagy együttműködött). Legalábbis egy időben tele volt a Thomson-es logókkal, most nem találom őket, lehet változott...

2015. febr. 13. 16:39
 7/7 A kérdező kommentje:

Kicsit lassú felfogású vagyok, de rájöttem, hogy ki volt kapcsolva a {, #1@@hidden;, #2@@hidden} kódok értelmezése az MS World EndNote fülénél. (Középső gomb ON/OFF) ON állásban automatikusan érzékeli őket a szövegben és "behivatkozza", ill. megírja a hivatkozásjegyzéket.


Azért volt kikapcsolva, mert máshol is volt {} zárójel a szövegben, amit viszont hibásan értelmezett, de ezt kitörölve működik.

2015. febr. 19. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!