Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Freemail-ről vagy Citromail-rő...

Norbesz kérdése:

Freemail-ről vagy Citromail-ről lementett levélből hogyan tudok pdf-et csinálni?

Figyelt kérdés
Ingyenes eml to pdf converter-rel már próbáltam de nem egyezik a betűkészlet,mivel angol nyelvű és csak krix-krax lesz.Olyan konverterre vagy valami más megoldásra lenne szükségem,amivel az eml email fájlból tudnék pdf-et csinálni.

2015. jan. 31. 12:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Az egész eml mindenegyes karaktere legyen a PDF fájlban vagy elég csak ami a levélben van? Ha elég, akkor az EML fájlt meg kell nyitni valamilyen levelezőprogrammal, és ki kell másolni a tartalmát Word-be, telepíteni kell valamilyen ingyenes PDF nyomtatót mint pl. a DOPDF és ki kell rá küldeni a Word-ben lévő szöveget (ez úgy települ mint egy nyotmató, de egy virtuális nyomtató ami PDF fájlba nyomtatja a szöveget).
2015. jan. 31. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha mindenképp az egész levél kell, akkor az eml-t nevezd át .txt-re, vagy a fájlnéven jobb gomb és jegyzettömbbel nyisd meg, majd jelöld ki az egészet és Word-be másold be, ekkor viszont az ékezetekkel probléma lehet annak függvényében, hogy milyen kódolással küldték a levelet.

Ezután úgy konvertálhatod .PDF fájllá, ahogy a #1 válaszban írtam.

2015. jan. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez is egy megoldás,csak nekem jó lenne,ha az egész levél .pdf lenne.Úgy kellene látnom magát a levelet,mintha az email fiókból látnám,mert ha egyszer szükség van rá,ki tudjam nyomtatni de a nyomtatásnak úgy kellene kinéznie,mintha a email fiókból nyomtatnám.Próbáltam konverterrel,frankó is lenne csak a betűkészlet vagy a kódolás nem megfelelő és krix-krax az egész.Nem tudom,hogy érthető-e ahogy leírtam?
2015. jan. 31. 17:44
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha Thunderbird-ből küldenéd ki a nyomtatóra (virtuális PDF nyomtatóra, amit írtam), vagy Outlook-ból, az miért nem jó? Mármint hogy ezek valamelyikével nyitod meg az EML fájlt? Olyan módon jelenik meg a levél, ahogy a postafiókba érkezett... Mármint a betűkészlet lehet nem olyan, mert a böngésző esetleg más betűkészletet használt, amikor citromail-en vagy freemail-en megnézted, de én ezt tartom járható útnak...
2015. jan. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget,megoldottam a problémát.Email fiókból küldtem a PDF nyomtatóra és szuper lett!Az outlook meg sem tudta nyitni,a Thunderbird pedig csak részlegesen.Valami a karakterkészlettel vagy a kódolással nem stimmelt.Sokat gyagyáztam vele,mire rájöttem,de sikerült és ez a lényeg!Pedig kézenfekvő a válasz,csak hát nem csináltam még ilyet.Köszönöm a segítséget még egyszer,az ötletedből is merítettem.THX.
2015. febr. 1. 06:49
 6/6 anonim ***** válasza:

Szívesen, örülök, hogy sikerült. :-)

Az összes válaszoló én voltam. :-)

2015. febr. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!